Rajono problema

Antakalnyje be gyventojų žinios kertami medžiai?

Toks vaizdas pro langą gyventojų tikrai nedžiugina.
Antakalnio 42 namo gyventojai stebi, kaip jų kieme „karaliauja“ buldozeris. Gražiųjų beržų neliko nė kvapo.

„Stebiu, kaip pjauna mano beržą. Dabar puikiai suprantu tuos žmones, kurie apsikabina medžius, kad jų nenukirstų“, – savo istoriją pasakoja antakalnietė Lina. Jos kieme visą vasarą vyko statybos, o dabar ėmė kristi medžiai. Statybos darbai neramina ir atlikėją Stano.

Siekia „atverti daugiau erdvės“

Antakalnio 42 namo gyventojai priblokšti: pro langą stebėjo, kaip kertami medžiai jų kieme. Paklausę, kodėl jie naikinami gavo tik tokį atsakymą: „Atversim daugiau erdvės, dėsim gražias trinkeles“.

„Tai buvo nuostabus, subrendęs beržas (ir keli mažesni), kuris padėdavo vaikui paaiškinti metų laikus, tik pabudus parodydavo, ar lauke vėjuota, savo tankia lapija sugerdavo nuo aikštelės sklindantį triukšmą ir dulkes. Negi tikrai trinkelės vertingesnės?“, – apmaudo neslepia beveik 4 metus čia gyvenanti antakalnietė. Anot jos, anksčiau šioje vietoje buvo baras, o medžių pavėsyje stovėjo staliukai ir suolai: „Kodėl nebuvo galima jų tiesiog apgenėti arba praretinti?“

Moteris iškart bandė išsiaiškinti, ar tikrai šiems darbams gauti leidimai ir kodėl nuspręsta kirsti niekam iki tol netrukdžiusius medžius: kelis kartus skambino į Vilniaus miesto savivaldybę, internete susirado statybų vadovo kontaktus. Gavo atsakymą, kad leidimai išduoti. Tačiau kodėl prireikė išnaikinti viską?

Spalio 2 dieną, antradienį, nuo 7 ryto buvo naikinami paskutiniai kelmai – medžių ten neliko nė kvapo. Čia gyvenanti Lina laukia Vilniaus savivaldybės paaiškinimo, kodėl buvo išduotas toks leidimas.

Dabar, nupjovus medžius, pro renovuojamo pastato langus atsivėrė vaizdas į automobilių stovėjimo aikštelę bei apgriuvusius pastatus, o nuo „IKI NERIS“ automobilių stovėjimo aikštelės – į šalia esantį didžiulį apleistą pastatą, vadinama „Svirnu“.

Toks vaizdas pro langą neramina gyventojus. Kas bus toliau?
Toks vaizdas pro langą neramina gyventojus. Kas bus toliau?

Pamiršo pasirūpinti gyventojų saugumu

Gyventojai susirūpinę ne tik medžių likimu, bet ir savo saugumu. Pro šią vietą dažnai vaikštantis atlikėjas Stano stebisi, kodėl neaptverta pati statybvietė. Net ir kertant medžius ši vieta buvo palikta atvira.

Čia nuolat važinėja mašinos ir vaikšto vaikai, nes priešais yra Antakalnio progimnazija.

„Šiuo praėjimu eina šimtai vaikų iš mokyklos. Kaip matot, nebėra jokios apsaugos tarp gatvės ir 6 metrų duobės. Statybų įmonė sugriovė anksčiau buvusią tvorą ir nepasivargino net STOP juostos uždėti“, – spalio 1 d. savo Facebook paskyroje rašė Stano.

Jokių STOP juostų, tik plonytė tvorelė - taip atrodo aptverta statybvietė.
Jokių STOP juostų, tik plonytė tvorelė, o už jos 6 metrų gylio duobė – taip atrodo aptverta statybvietė.

„Tokiais atvejais doras vilnietis ką daro? Skambina į savivaldybę. Girdėjau per „Žinių radiją“ kaip meras džiaugiasi, kad taip ir vyksta. Čia ir prasideda linksmoji dalis.
Išdėstau problemą ir „anam laido gale“ sako – „nusiųsk laišką, per 20 darbo dienų išnagrinėsim“. Negaliu sutikti – juk čia daugybė žmonių vaikšto, o naktį net nebūna apšviesta. Išdėstau argumentus, bet man vis vien siūlo rašyti. Nukristi nuo 6 metrų aukščio į statybines atliekas, manau, mirtinas reikalas“, – problemą dėstė žymus atlikėjas.

Kitą dieną nuvykę į minėtą vietą STOP juostos nepamatėme, bet radome grotas. Pažvelgus žemyn, matyti laiptai vedantys į duobę, kurioje „karaliauja“ buldozeris. Ar tikrai užtenka taip aptverti statybvietę? Ar pro čia eidami vaikai nebandys pažiūrėti, kas ten apačioje vyksta? Tikimės, kad gyventojų saugumas bus užtikrintas.