Kalba gyventojai

Arūnas Valinskas: „Vilniaus stadionai yra tragiški“

Arūno Valinsko, turbūt, ilgai pristatinėti nereikia – žymus televizijos veidas, populiarių TV laidų autorius ir prodiuseris. Žodžio kišenėje neieškantis vyras turi savo nuomonę bene visais klausimais. Tad paklausinėjome, ką jis mano apie Vilnių ir miesto problemas.

Su A. Valinsku susitikome jau tradicija tapusiame „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyre“, skirtame atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą mūsų šalies vaikų užimtumą. Justiniškių Taikos progimnazijos stadione A. Valinskas ir kiti žymūs Lietuvos vyrai tapo vaikų globos namų komandų treneriais – kartu žaidė futbolą ir smagiai leido laiką.

Ką manote apie Vilniuje esančius futbolo stadionus? Kokia jų būklė?

Šitas stadionas, kuriame susirinkome, nėra geros kokybės, bet jis yra vienas iš geriausių Vilniuje, o kiti yra tragiški. Visgi, norint kažką daryti, reikia pradėti nuo žemės darbų.

O pats, ar spardydavote kamuolį vaikystėje?

Be abejo! Tais laikais nebūdavo kompiuterių ir kitų dalykų, kurie dabar atima didžiąją vaikų laiko dalį. Futbolas būdavo pagrindinis užsiėmimas. Ten, kur gyvenau, tai futbolas netgi buvo populiaresnis už krepšinį, o žiemą – ledo ritulys.

Prisimenu, mokyklos laikais eidavome sirgti už Vilniaus „Žalgirį“, kai jie ėjo į aukščiausią lygą. Aš pats net 3 kartus esu į miliciją pakliuvęs už per labai aistringą sirgimą.

Kuriame Vilniaus mikrorajone gyvenate?

Balsiuose.

Ar patinka čia gyventi?

Fantastiškas rajonas! Mes turime didžiulį žemės sklypą ir, nors aplinkui yra namai, mes gyvename kaip kaime. Kai nori pasivaikščioti net nelabai kur reikia eit – viskas čia pat.

Kaip manote, ar Vilnius – žalias miestas?

Iš tiesų, Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių. Bėda, kad ne visur sutvarkytos infrastruktūros. Mes turime galimybę grožėtis mišku, bet tikrai nėra visos erdvės pritaikytos pilnaverčiam miestiečių poilsiui.

O ką manote apie Vilniaus parkus?

Man ne per seniausiai teko lankytis Vingio parke. Manau, kad jis tikrai nėra išnaudojamas taip, kaip turėtų būti. Esu matęs panašaus lygio parkų užsienyje, tai jie skiriasi kaip diena ir naktis. Yra ir Pavilnių regioninis parkas, Verkių rūmai… Dabar kaip tik tiesia dviračių takus nuo Verkių rūmų link Balsių per Žaliųjų ežerų mišką. Puiku, gražu, bet tempai ne tokie. Teko šnekėtis su Visvaldu Matijošaičiu, tai jie dabar priėmė generalinę programą, kaip padaryti Kauną dviračių miestu. Jie ten dabar viską rausia, kasa nuo Savanorių prospekto iki centro. Rudenį tie darbai jau bus baigti. Jie viską daro žymiai greičiau.

O Vilniuje nežinia, kiek dar teks laukti…

Tas ir baisiausia! Čia pas mus, kol priima sprendimus, tai kyla klausimas, ar jie per šitą kadenciją pamėgins kažką apskritai įgyvendinti. O ten viskas greičiau, aiškiau ir konkrečiau: jeigu darom, darom. Vilniuje, kol konkursą paskelbs, tai ir kadencija baigsis.

Pasivaikščiojus po Justiniškių rajoną nepanašu, kad dviratininkams būtų malonu čia važinėti. Kaip siūlote šią problemą spręsti?

Sakyčiau, su protu! Reikia turėti proto ir valios priimti sprendimus. Reikia užsibrėžti, ką padaryti – labai aiškiai ir konkrečiai. Juk tu esi valdžia, tu ir turi tą padaryti: skyrei pinigus, padarei konkursą ir darai. Aš suprantu, kad negalime lyginti Amsterdamo su Vilniumi, bet mes lyginam Kauną su Vilniumi. Tai gi vadovai – tie patys lietuviai! Vadinasi, čia ne su Kaunu viskas gerai, o su Vilniumi kažkas blogai.

Tai Kaunas, Jūsų nuomone, lenkia Vilnių?

Taip, jeigu Kaunas dar pasistatys stadioną, liepos mėnesį jau turės Vytį, o mes vis dar ginčijamės dėl Partizanų bunkerio…. Mes taip ir ginčysimės visą laiką, o Kaunas jau stato. Vilniuje labai daug tuščių kalbų ir kvailų ambicijų, nes visi nori, kaip sakoma, antklodę ant savęs užsitraukti. Jeigu ne aš sugalvojau, tai kito idėja yra bloga. Aišku, ateis laikas, susitvarkys. Yra toks geras posakis: „Nežiūrint valdžios pastangų, žmonės gyvena vis geriau.“

Ko palinkėtumėte vilniečiams?

Palinkėčiau nelaukti malonių ir kažkokios dangiškos manos iš valdžios. Valdžios keisis, bet jei tu visą laiką būsi jomis nepatenkintas, tai taip ir numirsi smagiai nepagyvenęs. Reikia džiaugtis tuo, ką turi, ir nesitikėti dovanų iš to, kur nelabai gali tau tą duoti. O pavasaris juk savaime yra šventė ir dovana!

Ačiū už pokalbį!