Naudinga žinoti

Atsinaujinęs Sapieginės pažintinis takas laukia lankytojų

Nuo Vilniaus Šveicarijos atsiveria graži panorama.
Nuo Vilniaus Šveicarijos atsiveria graži panorama.

Pavilnių regioniniame parke įsikūręs Sapieginės pažintis takas – gera vieta atitrūkti nuo miesto šurmulio, pasivaikščioti ir pailsėti gamtoje. Šis takas vingiuoja per Antakalnio miškus. Maršrutas – labai vaizdingas.

Sapieginės pažintinio tako ilgis – apie 5,2 km. Takas prasideda Šilo gatvės gale. Patogu atvykti 2, 3, 4, 14, 19, 21 troleibusais bei 5, 30, 50 autobusais (Klinikų arba Šilo stotelė), automobiliu, dviračiu.

Aukščiausia tako vieta yra Sapieginės erozinis atragis, kurio aukštis yra 53 m. Tai aukščiausias iš keturių atragių, esančių Pavilnių regioniniame parke. Jis driekiasi greta Šilo gatvės. Šios apylinkės vadinamos Vilniaus Šveicarija. Turbūt, taip vadinama todėl, kad nuo jos atsiverianti panorama primena Šveicarijos kalnus. Šio atragio viduje galite išvysti  požeminių bunkerių, kuriuos naudojo kaip slėptuves ir karo amunicijos sandėlius.

„Šiemet įrengėme ir sužymėjome takų jungtis su miesto takais ir sujungėme visus regioninių parkų takus į vieningą sistemą“, – apie nuveiktus darbus pasakojo Pavilnių ir Verkių regioninio parko direktorė Jolanta Radžiūnienė. Šie takai nuolatos prižiūrimi: remontuojama  po liūčių išplauta danga, apšienaujamos patakės, pašalinami užvirtę medžiai. Statesnėse tako vietose įrengti laiptai. Lygesnėmis atkarpomis smagu keliauti dviračiais.

Norintiems keliauti savarankiškai specialiai atnaujinti informatyvūs stendai, krypties nuorodos, rodyklės. Jei lankysitės čia pirmą kartą, tikrai nepaklysite.