Verslas

Badmintono treneriai: dažnai badmintoną žmonės painioja su tenisu

badmintonasMarius ir Sergejus, badmintono klubo „Virus“ treneriai, kviečia sportuoti ir bando paneigti stereotipą, jog badmintonas – „sodybų ir pliažų“ žaidimas.

„Jau daugiau nei aštuonis metus žaidžiame badmintoną. Iš pradžių badmintonas mums buvo tiesiog pramoga, hobis, šiandien tai – gyvenimo būdas, netgi daugiau nei gyvenimo būdas“, – šypsosi abu pašnekovai. Nors, kaip atskleidžia pašnekovai, badmintono treniruotės daugumai asocijuojasi su kaimo turizmo sodybomis, pliažu ir galbūt mokykloje lankytomis kūno kultūros pamokomis, vyrai perspėja, jog tai tėra didelis stereotipas. „Net artimos aplinkos žmonės sugeba painioti šias dvi sporto šakas, nors atrodo, jog taip būti tikrai neturėtų, tačiau tai tikriausiai neišvengiama. Komandinės sporto šakos jau vargiai ką nors nustebins, tačiau badmintonas… Jo įsivaizdavimą ir realų sportinį žaidimą skiria didžiulė praraja, todėl dažną susidomėjusį pribloškia išvystomas greitis, reakcija“, – aiškina Marius.

„Iš tikrųjų šiose treniruotėse mes išsikrauname. Kartais grįžus po darbo atrodo, jog visiškai nieko nesinori, tačiau pradedi žaisti, įsijauti ir nors treniruotėse pavargsti fiziškai, tačiau galva pailsi“ – tikina Sergejus. Jam antrina ir Marius, sakydamas, jog sunku būtų įsivaizduoti, kiek treniruočių metu tenka atlaikyti „plunksninukui“, mėtomam ir vėtomam sportuojančiųjų. „Taip pat labai smagu, jog su šiuo žaidimu auga ir bendruomenė – žaidimas jokiu būdu neapsiriboja tik sale. Už jos ribų, visi esame pažįstami ir prireikus vieni kitiems mielai pagelbstime“, – sako Marius.
„Badmintonas – mišrių dvejetų sportas, kuriame tiek vyrai, tiek moterys yra lygiaverčiai. Ne kartą mačiau, kai smulki, tačiau puikiai techniškai žaidžianti mergina laimi prieš aukštą, sportiško sudėjimo vyriškį“, – pasakoja Marius.

Badmintono treniruotės vyksta:

• Šv. Kristoforo gimnazijos sporto salėje, Kazliškių g. 4;
• E. Pliaterytės progimnazijos sporto salėje, Žirmūnų g. 119;
• Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazija, V. Druskio g. 11;
• Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, Gedvydžių g. 8.

Tvarkaraštį rasite čia.