Šiandien rajone

Bronzinis berniukas grįžo į Žirmūnus!

Žirmūnų gyventojai jau apsiprato, kad šalia „Saulės džiaugsmo“ skulptūros, dar vadinamos Žirmūnų „baranka“, nebėra bronzinio berniuko. Kartą ši skulptūra buvo pavogta, vėliau policija ją atrado, bet jos skulptorius Kazimieras Kisielis ją atsiėmė ir saugojo savo dirbtuvėse iki pat savo mirties. Šiandien bronzinis berniukas vėl grįžo į savo seną vietą.

Snieguotą kovo pirmosios popietę šalia naujosios „Lidl“ parduotuvės, adresu Žirmūnų g. 67, buriavosi žmonės. Čia vėl atidengta skulptūra „Saulės džiaugsmas“, kurią vėl papildė senasis bronzinis berniukas. Renginyje dalyvavo ir paties K. Kisielio šeima – žmona Irena ir dukra Vilija. Nepabūgę žvarbios žiemos Žirmūnų gyventojai noriai ir džiaugsmingai fotografavosi prie atrestauruotos skulptūros.

„Dabar skulptūra atrodo taip kaip ir tais laikais, kai buvo pastatyta“, – džiaugėsi pamatyti berniuką susirinkę gyventojai. Žmonės labai mėgo šią skulptūrą, tapusią neatsiejamu Žirmūnų simboliu, ir siekė ją išsaugoti. Vos pradėjus parduotuvės „Lidl“ statybas šalia šio rajono simbolio, gyventojai išsikovojo, kad jis išliktų savo vietoje.

Žymus skulptorius Kazimieras Kisielis „Saulės džiaugsmą“ pastatė 1970 metais prie tuometinio restorano „Žirmūnai“. Tada tai buvo fontanas, kurio kompoziciją sudarė saulę simbolizuojantis diskas ir maža bronzinė vaiko figurėlė. Iki šių metų kovo 1 dienos buvo išlikęs tik „baranka“ vadinamas diskas.