Rajono problema

Duobės kiemuose: vieni džiaugiasi, kiti laukia

Sostinės gatvių ir kiemų būklę prižiūrinčios institucijos tvarko duobėtus daugiabučių kiemus, tačiau nepaisant pastangų, nemažai kiemų vis dar primena minų lauką, o šalia jų esančių daugiabučių namų gyventojai, laukdami pagalbos, su pavydu žvelgia į jau sutvarkytus kaimynų kiemus. „Kalba vilniečiai“ redakcija domėjosi, kiek jų jau sutvarkyta ir kada kelininkų vizito sulauks duobėti kiemai.

Būtina pranešti

Internetinėje platformoje tvarkaumiesta.lt sostinės gyventojai patys gali kelti užfiksuotas ir pastebėtas problemas. Besikreipiančiųjų skaičių dėl kiemų dangos remonto galima skaičiuoti šimtais.

Minėtasis internetinis puslapis išties patogus: nufotografuoji, įkeli, aprašai, nurodai adresą ir lauki atsakymo. Deja, liūdniausia, jei atsakymo gali tekti laukti ne dieną ir ne dvi (o dažniausiai taip ir būna). Žinoma, dėl skundų skaičiaus tai yra normalu – juk ne robotai dirba, o specialistai nagrinėja, priiminėja sprendimus.

Vis dėlto, ne visi gyventojai sulaukia norimo atsakymo, kuriame būtų nurodyta kada ir kaip apskųstos duobės bus tvarkomos. Dažniausias atsakymas: „Informuojame, kad 2018 metų remontuojamų kiemų sąrašas yra parengtas, lėšos paskirstytos. Jūsų prašomas suremontuoti kiemas įtrauktas į 2019 metų darbų planą.“

Kiemą tvarkė, duobes paliko

Tranzitinis kiemas Tuskulėnų g. jau pradėtas tvarkyti
Tranzitinis kiemas Tuskulėnų g. jau pradėtas tvarkyti

Rugpjūčio 7 dieną tvarkaumiesta.lt užfiksuotas vilniečio pranešimas: „Sveiki. Tuskulenu gatves kiemuose netvarkomos duobes. Jos atsirado pries puse metu, taciau tenka vazineti per duobes iki siol. Tai tranzitiniai kiemai kur per diena pravaziuoja labai daug automobiliu.“ (kalba netaisyta – red. past.). Į tai atsakyta, kad duobės bus tvarkomos iki vėlyvo rudens. Nuvykus pasižiūrėti, ar  vilniečio skundas pagrįstas, Tuskulėnų g. 38 namo kieme teko gerokai pasukti galvą, kaip iš jo išvažiuoti. Išties, darbai pradėti: buvusių duobių ir nelygumų vietos paruoštos „lopymui“. Tačiau net kelių daugiabučių gyventojai priversti būti itin atsargūs, kad laviruodami tarp duobių neapgadintų automobilių. Jei tikėti tvarkaumiesta.lt informacija, kentėti gyventojams liko nedaug – tik iki vėlyvo rudens.

Nori tvarkingo kiemo – kreipkis į seniūniją

Gyventojai, norintys, kad duobės daugiabučio kieme būtų sutvarkytos, turi kreiptis į savo seniūniją. Pastaroji įtrauks nurodytą adresą į ateinančių metų planą kelio remonto darbams ir pateiks jį savivaldybei.

Su tokiomis duobėmis kasdien susiduria V. Pietario g. 3 gyventojai

Būtent toks variantas pasiūlytas V. Pietario g. 3-io daugiabučio gyventojui, pateikusiam skundą dėl kieme esančių duobių.

„Pranešame, kad 2018 metais planuojamų remontuoti kiemų dangas, sąrašas pagal seniūnijų pateiktą informaciją yra sudarytas, darbai suplanuoti. Jūsų nurodytoje Pietario g. 3, dangų remonto darbai nėra įtraukti į šį sąrašą, todėl nebuvo planuojami. Siūlome kreiptis į Naujamiesčio seniūniją su prašymu įtraukti kiemo dangų remonto darbus į sekančių metų planus. Atsiprašome už patiriamus nepatogumus.“, – rašoma atsakyme gyventojui tvarkaumiesta.lt sistemoje.

Todėl ne itin aišku, kokiais kriterijais remiantis sostinės valdžia atsirenka tvarkomus kiemus. Tačiau tikrai ne pagal duobių dydį, nes V. Pietario g. 3 daugiabučio kiemas – tikras išbandymas automobiliui.

Dangų atnaujinimui – 16 mln. eurų

Vilniaus savivaldybės teigimu, kiemų remonto darbams šiemet skirta 2 mln. eurų. Teigiama, kad šiemet bus suremontuota apie 350 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, nutiesta 20 kilometrų naujų šaligatvių, išasfaltuota apie 80 km gatvių. Gyvenamosios aplinkos gerinimo programai ir saugaus eismo užtikrinimui šiemet skirta daugiau kaip 16 mln. eurų.

„Įvertinus realią situaciją kiemuose visame mieste, pirmiausiai sutvarkomi prasčiausios būklės kiemai, kuriais naudojasi daugiausiai vilniečių ir vadinamieji „tranzitiniai“ kiemai. Jie bus tvarkomi atsižvelgus į pateiktus gyventojų prašymus. Dėl daugiabučių namų kiemų atnaujinimo pirmiausia vilniečiams reikėtų kreiptis į seniūniją, kuri apibendrinusi visus prašymus, pateikia juos savivaldybei. Atsakingi savivaldybės specialistai realiai įvertinę kiemų būklę, atlikę skaičiavimus pradeda kiemų atnaujinimo darbus“, – teigiame redakcijai atsiųstame komentare.

O kokia situacija yra Jūsų daugiabučio kieme? Pasidalinkite!