Rajono problema

Gatvių „puošmena“ – neveikiantys ir nutriušę greičio matuokliai

Vilniaus mieste stovintys greičio matuokliai, dar vadinami „inkilais“, daugeliui vairuotojų kelia šypsenas ir drausmina nebent atvykėlius. Iš daugiau nei 40 prietaisų, šiuo metu greitį matuoja tik maža jų dalis, o likusieji palikti rūdyti. Nežinia, koks likimas laukia nutriušusių „inkilų“, nors Vilniaus savivaldybė dar vasarą žadėjo, kad jie netrukus bus išmontuoti.

Vilniečiai vairuotojai jau seniai žino, prieš kuriuos greičo matuoklius reikia pristabdyti, į kuriuos – nekreipti dėmesio. Dauguma liaudyje „inkilais“ pramintų įtaisų jau seniai neveikia – tik miesto naujokai jų išgąsta.

Akylesni vairuotojai pastebi, kad ant kiekvieno rūdimis paženklinto „inkilo“ jau keleri metai puikuojasi gąsdinantys lipdukai su užrašu „Veikia“, tačiau į tai nebekreipia dėmesio.

Vairuotų interneto forumuose galima rasti informacijos apie tai, kurie matuokliai fiksuoja greitį, o kurie – ne. Jei tikėti viešai prieinama informacija, šiuo metu iš 42 „inkilų“, pažeidimus fiksuoja šie prietaisai:

Švitrigailos ir Naugarduko g. sankryžoje – vienas iš nedaugelio veikiančių viadukų.
Naugarduko g. ir Švitrigailos g. sankryžoje – vienas iš nedaugelio veikiančių viadukų.

Antakalnio g. 14,

Antakalnio g. 67,

Sėlių g. 54/2,

Geležinio Vilko g. (po tiltu į Vingio parką),

Gelvonų g. 35,

Pilaitės pr.,

Savanorių pr. 63,

S.Stanevičiaus g. 23,

Ukmergės g. (kylant į kalną),

Laisvės pr. ir Viršuliškių g. sankryžoje,

Naugarduko g. ir Švitrigailos g. sankryžoje,

T. Ševčenkos g. ir Švitrigailos g. sankryžoje.

Tiesa, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriaus Eismo valdymo poskyrio vedėjas Eduardas Garbovskis atsisakė atskleisti, kurie stacionarūs greičio matuokliai fiksuoja vairuotojų pažeidimus.

„Eismo saugumo požiūriu ir siekdami užtikrinti prevencines priemones, informacija apie veikiančius greičio matuoklius ir vietas neskelbiama“, – teigė jis.

Nors žinoma, kad iki 2020 metų Vilniaus gatvėse atsiras 50 naujų stacionarių ir mobiliųjų greičio matuoklių, koks likimas laukia surūdijusių inkilų, nėra aišku. Kol kas jie palikti likimo valiai, nors dar vasarą E. Garbovskis yra pažadėjęs, kad gatvių nepuošianti nutriušusi įranga bus išmontuota artimiausiu metu.