Kalba gyventojai Rajono problema

Gyventojo ir namo vadybininko iniciatyva davė vaisių: mato pokyčius

Šunų_ekskrementų_žala_V2

Pavasarį sostinės kiemuose ir parkuose gausėja keturkojų paliktų „dovanėlių“. Lazdynėliuose gyvenantis Darius pastebi, kad kaimynams vis dar reikia priminti pasiimti maišelį ir palikti tvarkingą aplinką po pasivaikščiojimo su augintiniu. Šią problemą spręsti jam padėjo „Karoliniškių būsto“ pastatų administravimo vadybininkas Simonas Ožalinskas, padėjęs įgyvendinti Dariaus idėją.

Jonažolių gatvėje gyvenantis vilnietis atkreipė dėmesį į kaimynų augintinių vedžiojimo įpročius, nes vis dažniau pastebėdavo paliktus šunų ekskrementus.  „Kai kurie žmonės elgiasi kiauliškai. Jie, išėję iš miško, tuos maišelius su ekskrementais net meta vienai moteriai po balkonu“, – žmonių elgesiu baisėjosi vilnietis.

Darius paprašė jo namą administruojančio S. Ožalinsko kažkokiu būdu skatinti kaimynų sąmoningumą ir spręsti šią problemą. „Gyventojams reikia priminti pasiimti maišelį, kai vedžioja savo augintinius, ir susitvarkyti“, – sakė jis. Tad sprendimas buvo paprastas – pakabinti įspėjamuosius skelbimus.

„Vadybininkas Simonas atsakingai rūpinasi namo problemomis. Jis padėjo atspausdinti ir iškabinti skelbimus namo gyventojams dėl augintinių priežiūros“, – vadybininko pastangas įvertino Darius. Skelbimai buvo iškabinti Jonažolių kvartale. Juose pateikiama naudinga informacija apie šunų ekskrementų keliamą žalą, ligas ir pavojų vaikams.

„Pats sulaukiu padėkų iš kaimynų už šią idėją, – paklaustas, ar jo iniciatyva suveikė, atsakė Darius, – taip pat prašiau skirti toje vietoje patruliavimą, kad būtų stebima, ar šunų šeimininkai susirenka augintinių ekskrementus.“ Anot jo, situacija gėrėja, nors vis tiek dar yra žmonių, kuriems tie skelbimai nė motais ir jie toliau teršia aplinką. „Reikėtų palikti lapukus laiptinėse su informacija ir kiekvieną pavasarį apie tai priminti gyventojams“, – siūlo vilnietis.

O kaip elgiasi Jūsų kaimynai? Ar visada turi maišelį ir susirenka augintinio ekskrementus? Pasidalinkite!