Verslas

Įkurti savitarnos skalbyklų tinklą įkvėpė kelionės

14408275_1062820747171045_853550196_oNuo šios vasaros pradžios, dar tik kelis mėnesius, Pašilaičiuose, Perkūnkiemyje, Pilaitėje bei Fabijoniškėse veikia savitarnos skalbyklos „Londris“. Ši, lietuvio akiai neįprasta, naujovė jau spėjo susilaukti klientų pripažinimo.

Savitarnos skalbyklos tautiečiams dažniau asocijuojasi su amerikietiškais filmais. Viena iš „Londris“ įkūrėjų, Monika, pasakoja, kad ir idėja įkurti tinklą kilo keliaujant. „Patys daug keliaujame, matėme ir naudojomės tokiomis skalbyklomis atostogaudami. Taip ir kilo mintis kažką panašaus įrengti ir Vilniuje.“

Anot moters, nors Lietuvoje žmonės ir įpratę turėti skalbyklę namuose, dažnai vonios kambariai būna maži, skalbimo mašinos taip pat. Dažnai skalbinių prisikaupia, ypač jei šeima yra gausesnė. Tada skalbti reikia kelis kartus, džiovyklės iš viso nėra, kur pastatyti. „Dar ir į Lietuvos klimatą atsižvelgiant, rūbai kartais nedžiūva kelias dienas, o tada namie būna iš viso jovalas!“ – priežastis, kodėl mūsų šalyje reikalinga tokia skalbykla vardijo Monika.

„Tokios skalbyklos praverčia ir tada, kai reikia skalbti kokį kilimą ar pledą, kuris tiesiog netelpa į skalbimo mašiną namuose. Į valyklą nešti brangu, o laukti reikia visą savaitę. Pas mus 10 kg skalbimas mašinoje kainuoja nuo 1€ už plovimą šaltu vandeniu,“ – pasakoja įkūrėja.

Kainos čia tikrai nėra aukštos. Pasak Monikos, taip yra dėl to, kad skalbykla – savitarnos, tai reiškia, kad nereikia mokėti algų darbuotojams, o tai leidžia palaikyti žemas kainas.

Klientai, iš pradžių, į šią įstaigą žiūrėjo nedrąsiai. „Ateidavo po vieną, apsižiūrėdavo. O dabar klientų vis daugėja. Užimčiausias laikas yra pavakarys ir vakaras. Mes leidžiame skalbti iki vidurnakčio, nes tikrai atsiranda tokių, kurie po dienos darbų naktinėja ir ateina išsiskalbti vėlai vakare. Dažnai matome, kad atėję čia žmonės bendrauja tarpusavyje, net, galima sakyti, kuriasi sava bendruomenė!“ – džiaugiasi moteris.

Vienas didžiausių „Londris“ privalumų yra tas, kad viskas čia įrengta labai moderniai, yra įrengtos stebėjimo kameros, kurias prižiūri saugos tarnybos. Kad laikas laukti neprailgtų, skalbykloje veikia wi-fi. „Stengėmės skalbyklą įrengti išmaniai. Todėl pas mus viskas valdoma arba terminalu, arba mobiliąja aplikacija. Įvedus duomenis, užsiregistravus, galima rezervuoti skalbyklę, matyti, kurios šiuo metu yra laisvos ir t.t. Naudotis galima ir be registracijos, tačiau užsiregistravus galima į telefoną arba elektroninį paštą gauti priminimą apie besibaigiantį skalbimą. Jei žmogus gyvena netoliese, jam nebūtina čia sėdėti ir laukti.“

Monika pasakoja, kad sunkumų su išmaniąja sistema klientams nekilo. Anot jos, čia ateina tiek studentai, tiek pagyvenę žmonės, tačiau visi viską supranta. Jei ne – galima skambinti nurodytu telefonu ir bus viskas detaliai paaiškinta. Vis dėlto, koncepcija nesudėtinga ir ja naudotis gali kiekvienas, mokantis naudotis bankomatu.

Atsiskaityti skalbykloje galima tik kortele. „Įrenginėjant skalbyklą galvojome, kad būtų labai keista mūsų laikais atidaryti tokią vietą, kurioje mokėti reikėtų monetomis. Juk su tokiu atsiskaitymu kyla daug nepatogumų: inkasacijos, apskaitos, vandalizmo pavojus, klientams nuolat reikėtų turėti atitinkamo nominalo monetų. Todėl nutarėme, kad pas mus bus atsiskaitoma banko kortele.“

Įkūrėja neslepia, kad iš pradžių atidaryti skalbyklą visiškai be priežiūros buvo šiek tiek nedrąsu – juk niekada negali žinoti, kas gali atsitikti. Tačiau dabar moteris pasakoja besidžiaugianti, jog per visą veiklos laikotarpį dar nepasitaikė jokių nemalonių incidentų. „Manau, kad įrengti tokią vietą buvo jau seniai laikas. Tikriausiai, kai žmonėmis pasitiki, jie ir elgiasi sąmoningai. Visada sutvarko, išsivalo po savęs. Be galo džiaugiamės, kad tuose rajonuose, kur esame įsikūrę, bendruomenės labai malonios,“ – šypsosi ji.

Klientus „Londris“ vilioja ne tik teikiamu patogumu, bet ir tvarkingu bei stilingu interjeru. Monika pasakoja, kad jis sukurtas bendradarbiaujant su dizainere Uršule Kavaliauskaite. Tokiu stiliumi džiaugtis gali visos tinklo skalbyklos – jos visos vienodos, skiriasi tik dydžiu. Perkūnkiemyje esanti skalbykla – didžiausia.

Skalbyklų darbo laikas – nuo 6:00 iki 24:00.

Visų skalbyklų adresai:
Pašilaičiuose: Gabijos g. 40
Perkūnkiemyje: Eitminų g. 20
Fabijoniškėse: S. Stanevičiaus g. 44
Pilaitėje: M. Mažvydo g. 16.

Daugiau informacijos rasite čia.