Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Jungtis prie centralizuotų tinklų naudinga visiems

Prisijungusiems prie centralizuotų tinklų namų gyventojams tiekiamas kokybiškas vanduo.

Dalis Vilniaus miesto gyventojų vis dar nėra prisijungę prie centralizuotos vandens tiekimo sistemos, nors tokia galimybė yra sudaryta. Pavyzdžiui, Žvėryne vis dar yra žmonių, kurie nuotekas tvarko patys. Išskyrėme pagrindines problemas, su kuriomis susiduria tokių namų gyventojai ir kaip to būtų galima išvengti.

Pagrindinė problema, dėl kurios kenčia visi aplinkiniai namai – savarankiškai tvarkomos nuotekos teršia aplinką. Teršalai patenka į gruntinius vandenis ir taip grįžta į nuotekas išpilančių žmonių ar kaimynų šulinius. Taip teršiamas vanduo, kuris naudojamas maistui gaminti.

Kitos problemos – finansinės. Gyventojas už nuotekų tvarkymą sumoka daugiau nei tie, kurie yra pasijungę prie centralizuotų tinklų. Be to, nuotekų išsėmimo duobės ir rezervuarai paprastai yra nesandarūs.

Neapsikentę dėl teršiamos aplinkos ir kitų problemų, gyventojai supranta, kad yra viena išeitis – prisijungti prie centralizuotos sistemos.

„Birutės g. 33 namas jau susitvarkė, kituose namuose, pavyzdžiui, Sėlių g. 35 bei 37 ir Poškos g. 14 jau rengiami vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros atnaujinimo projektai“, – situaciją komentavo „Naujamiesčio būsto“ pastatų administravimo vadybininkė Julija Sabaliauskienė. Įgyvendinus šiuos projektus tų namų gyventojams būtų tiekiamas kokybiškas vanduo ir sumažėtų aplinkos tarša.

Jei norite, kad ir jūsų namas būtų prijungtas prie centralizuotos sistemos – kreipkitės į savo namo vadybininką arba skambinkite bendruoju klientų aptarnavimo centro telefonu 8 700 55 966.