Rajono problema

Leistis dviračiu į Neries krantinę – pavojinga

Vasarą dažnas vilnietis išsitraukia dviratį. Juk smagu kelionę automobiliu ar pilnu autobusu iškeisti į lengvą pasivažinėjimą dviračiu. Tačiau, jei sugalvojote pasivažinėti rekonstruota Neries krantine, tai būkite pasiruošę kliūtims – nusileidimas į krantinę kelia pavojų net ir patyrusiam dviratininkui, o pėstieji gali susižeisti.

Rekonstrukcijos spragos

Šiandien galime vaikščioti atnaujintais Neries krantinės takais. Tik panašu, kad darbas atliktas ne iki galo – nepasirūpinta atnaujinti nusileidimo takų. Nusileidimas į krantinę labai kontrastuoja su atnaujinta dalimi: iš senų, aptrupėjusių betono plokščių kyšo geležiniai strypai, galintys pradurti dviračių padangas ir keliantys riziką susižaloti.

Nusileisti dviračiu į Neries krantinę tampa iššūkiu: dviratininkams tenka spausti stabdžius ir stengtis neužkliūti už išsikišusių strypų. Vargas ir pėstiesiems, kuriems tenka atidžiai žiūrėti po kojomis, kad neužkliūtų ir nesusižalotų.

„Oficialiai ten nėra dviračių takų, bet važiuoti netrukdant pėstiesiems nedraudžiama. Eismo tvarka tokia pat, kaip ir šaligatviuose. Kodėl neremontavo nuvažiavimų link upės – neturiu supratimo. Atrodo keistai“, – komentavo asociacijos „Lietuvos dviratininkų bendrija“ pirmininkas Eduardas Kriščiūnas. Jo nuomone, apatinė tako dalis labiau tinkama ramiam pasivaikščiojimui ar pasivažinėjimui.

Tvarkyti neskuba

Oficialiame Vilniaus savivaldybės interneto puslapyje rašoma, kad pilnai sutvarkyti Neries krantinę žadama iki 2020 metų. „Situacija mums yra žinoma ir jau planuojami šių nusileidimų remonto darbai“, – į klausimą, kada galime tikėtis pamatyti sutvarkytus nusileidimo į krantinę takus, atsakė savivaldybės atstovai.

Tad, kas stabdo darbus ir kodėl iki šiol nieko nedaroma? Vilniaus savivaldybės teigimu, šiuo metu „Vilniaus planas“ yra užsakęs projektą darbams atlikti, bet, kol nebus konkretaus laimėtojo ir jo pateikto darbų atlikimo grafiko, tiksliau atsakyti vilniečiams neįmanoma.

Kol minėta Nėries krantinės tako dalis nėra sutvarkyta, tose vietose turėtų būti įspėjamieji ženklai, tačiau miesto valdžia nepasirūpino perspėti vilniečius ir miesto svečius apie kelyje tykančius pavojus. Prie nusileidimo į Neries krantinę takų nepamatėme nė vieno įspėjamojo ženklo. Matyt, vilniečiai patys turi žinoti, kur keliauti pavojinga, ir pasirūpinti savo saugumu.