Rajono problema

Nuvažiavimai į Neries krantinę: prie Seimo sutvarkė, apie kitus pamiršo?

Atnaujintas takas palei Nerį – vienas vaizdingiausių Vilniuje, kurį pamėgo pėstieji ir dviratininkai. Tačiau dalis nuvažiavimų į krantinę taip ir liko apgailėtinos būklės, o savivaldybė sako, kad jos bus sutvarkytos tik paskelbus darbų konkursą. Tiesa, akyli vilniečiai pastebėjo – vienas nuvažiavimas, esantis priešais seimo rūmus, jau išasfaltuotas. Tačiau, kodėl tik čia? Ar šiems darbams nereikėjo skelbti konkurso? O gal savivaldybė nori parodyti seimūnams, kad gerai dirba?

Padarė be konkurso?

Jau anksčiau perspėjome vilniečius, kad nors ir patys takai yra naujai išasfaltuoti, bet nusileisti į juos dviračiu yra pavojinga. Iš senų, aptrupėjusių betono plokščių kyšo geležiniai strypai, galintys pradurti dviračių padangas ir keliantys riziką susižaloti. Būtent taip dabar atrodo nusileidimai prie Žirmūnų tilto, Karaliaus Mindaugo tilto, prie meno kūrinio, vilniečių praminto tiesiog „vamzdžiu“. Šios vietos vis dar laukia savo eilės, kada bus sutvarkytos.

Štai nusileidimas po Žvėryno tiltu šiandien atrodo nepriekaištingai – naujai išasfaltuotas, lygus, sužymėtas – vienas malonumas vaikščioti ir važinėti dviračiu. Taip turi atrodyti ir kiti takai, tačiau jiems reikalingi konkursai stabdo procesą.

Žada sutvarkyti ir informuoti

Oficialiame Vilniaus savivaldybės interneto puslapyje buvo rašoma, kad pilnai sutvarkyti Neries krantinę žadama iki 2020 metų. „Situacija mums yra žinoma ir jau planuojami šių nusileidimų remonto darbai“, – į klausimą, kada galime tikėtis pamatyti sutvarkytus visus nusileidimo į krantinę takus, aptakiai atsakė Vilniaus savivaldybės atstovai.

Vienos vietos tvarkomos greičiau, kitos lėčiau. Matyt, link Seimo vedantis takas yra svarbesnis nei kiti, jei jį atnaujino pirmiausiai.

Miesto savivaldybė pateikė tokį komentarą: „Jau baigiasi įvairios viešųjų pirkimų procedūros, tad jau greitai turėtume pradėti tvarkyti visus nuvažiavimus palei Nerį. Tikrai informuosime apie šią naujieną.“ Tačiau paklausus, kodėl taip greitai sutvarkytas vienas nusileidimas, nors buvo teigiama, kad tokiems darbas reikia atskiro konkurso, savivaldybės atstovai nesiteikė atsakyti.

Vilniečiams belieka tik apsišarvuoti kantrybę ir laukti, kada darbai bus pabaigti, o iki to laiko pasivažinėjimui dviračiu rinktis kitas vietas.

Iš senų, aptrupėjusių betono plokščių kyšo geležiniai strypai.
Vienas nuvažiavimas sutvarkytas, kitur iš senų, aptrupėjusių betono plokščių kyšo geležiniai strypai.