Rajono problema

Raitosios policijos „dovanėlės“: kas jas surenka?

„Kalba vilniečiai“ redakciją pasiekė skaitytojos laiškas ir nuotrauka, kurioje – ne itin gražus vaizdelis: raitosios policijos „patrulių“ palikti ekskrementai. Skaitytoja Dalia (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) iškėlė diskusinį klausimą: jei gyvūnų augintojai turi rinkti savo keturkojų paliekamus „turtus“, ar tokia pati prievolė galioja ir raitosios policijos patruliams?

„Šunų šeimininkai įpareigoti rinkti gyvūnų paliekamus ekskrementus, tačiau policijos raitieji patruliai, matyt, ne. Ir smirda, ir vaizdas ne koks, ir tiesiai per vidurį kelio, kuriuo vaikšto šeimos, senjorai, bėgioja sportuojantys. Žirmūnai, netoli Žirmūnų paplūdimio, prie Valakampių tilto“, – rašė mergina.

Susisiekus su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyriu, gavome atsakymą, kad raitosios policijos patruliai dirba sunkų darbą, tad ekskrementų rinkimas nėra įtrauktas į jų darbotvarkę.

„Net ir šiuolaikiniame išvystytų technologijų pasaulyje tarnybiniai žirgai (kaip ir tarnybiniai šunys) išlieka nepamainomi policijos pagalbininkai. Jie būtini policijos darbui, kurį skiriame viešajai tvarkai ir žmonių saugumui. Raitasis patrulis jodinėja anaiptol ne savo malonumui, bet atlieka sunkų, svarbų ir atsakingą darbą. Laikome, kad jis niekaip nėra suderinamas su pertraukomis gatvių valymui, kuriuo turėtų pasirūpinti atitinkamos komunalinės tarnybos“, – teigia Vilniaus VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.

Pasak specialisto, paliekami ekskrementai žalos gamtai nedaro: „Bendraujant su kolegomis iš užsienio neteko girdėti, kad tarnyboje esančiam raitosios policijos pareigūnui būtų nurodoma tvarkyti gatves patruliavimo maršrute. Norėtųsi paminėti daugeliui tautiečių Londone matytą Raitosios sargybos paradą, pradedamą nuo Bekingamo rūmų. Po kiekvieno tokio defilė pastebimi žirgų palikti pėdsakai, niekam nekeliantys didesnių rūpesčių. Nenuostabu, jų greit nelieka neprireikus nei valymo. Dėl žirgo virškinimo sistemos ypatumų, didžioji dalis ekskrementuose esančių medžiagų išlieka augalinės kilmės – ją tiesiog sulesa paukščiai arba išskaido krituliai. Abiem atvejais – be žalos gamtai.“

Vilniečiai, kaip manote, ar raitosios policijos patruliai turėtų prisiimti atsakomybę už žirgų paliekamus ekskrementus?