Kalba gyventojai Šiandien rajone

Šiukšlyną pavertė gėlynų

„Daug metų ten buvo baisūs šiukšlynai. Tai neapsikentusi sutvarkiau“, – juokiasi Kristina Šeniauskienė, Justiniškių mikrorajone šalia prekybos centro „Norfa“ pasodinusi gėlių iš savo darželio.

Jei Kristiną Justiniškėse atpažįsta ne visi, tai jos gėlynus tikrai žino dauguma. Moterį dažnai galima sutikti prie daugiabučio esančiame darželyje, kur ji nuolat kapstosi, sodina gėles, jas prižiūri, laisto.

Paklausta, kaip kilo idėja sutvarkyti prie parduotuvės esančias klombas, moteris pasakoja, kad pro tą vietą dažnai vaikštanti ir niekaip nesupratusi, kodėl ten ne tik, kad niekas netvarko, bet ir yra šiukšlinama.

Pirmiausia Kristina kreipėsi į Justiniškių seniūniją, tačiau gavo atsakymą, kad teritorija priklauso prekybos centrui.

„Pirmiausia nuėjau pas Justiniškių seniūnę ir paklausiau, kodėl ten niekas nieko nesodina – juk ten tikra vitrina: įėjimas į parduotuvę, stotelė šalia, sankryža, o stovi šešios betoninės šiukšlių dėžės“, – sakė ponia Kristina.

Galiausiai moteris ėmėsi tvarkyti teritoriją ir nuėjo tiesiai pas prekybos centro vadovę, kurią parodyta iniciatyva ir nustebino, ir nudžiugino. „Kokia ji buvo patenkinta, nes sakė, kad jau ilgai neranda, kas galėtų sutvarkyti tas klombas“, – pasakojo moteris.

Kuriozų netruko ir sodinant gėles – dauguma praeivių pozityviai priėmė gražinamą aplinką, tačiau negalėjo patikėti, kad tai pačios Kristinos idėja.

„Aš sodinu, o žmonės prieina ir sako: „O, galų gale „Norfa“ pradėjo tvarkyti“ arba tą patį apie seniūniją ir aš jiems aiškinu, kad ne parduotuvė, bet aš čia viską savo iniciatyva darau. Tai jie buvo ir nustebinti, ir dėkingi – sako, tokių žmonių Vilniuje mažai, kad taip dalintųsi“, – įspūdžiais dalijosi Justiniškių gyventoja.

Moteris sako, kad dabas ten stengiasi nueiti kasdien – juk reikia palaistyti. Tačiau tai jei nėra sunku, nes gyvena visai šalia, o vanduo vietoje. Ir gėlėmis dalintis jai negaila.

„Man sakė, kad čia viską išvogs arba vėl padarys šiukšlyną, bet va jau visa savaitė – ir nieko panašaus. Vadinasi, ten, kur gražu – ten nešiukšlina“, – džiaugsmu dalijosi Kristina.