Rajono problema

Sostinės laiptai šaukiasi remonto

Licėjaus laiptai seniai prašosi remonto.
Licėjaus laiptai jau seniai prašosi remonto.

Nors Vilniaus valdžia nuolat pabrėžia, kiek gatvių ir šaligatvių sutvarkė, tačiau pasivaikščiojus po sostinės mikrorajonus gąsdina čia esančių laiptų būklė. Vilniečiai fiksuoja problemines vietas ir, apsišarvavę kantrybe, laukia pokyčių.

Piktinasi, kad niekas netvarko

Vilniaus savivaldybės atstovų teigimu, šiais metais sostinėje jau suremontuota beveik 500 metrų laiptų pakopų, o iki naujų metų planuojama suremontuoti dar iki 300 metrų. Tačiau vilniečiams šie skaičiai nieko nesako, kai kasdien turi susidurti su kliūtimis tapusiais avarinės būklės laiptais.

Tinklalapyje „Tvarkau Vilnių“ nuo birželio iki lapkričio pradžios  užfiksuota net 30 gyventojų užklausų dėl nesutvarkytų laiptų mieste. Problemas registruojantys vilniečiai siunčia nuotraukas ir prašo, kad jie kuo skubiau būtų tvarkomi, tačiau kartais lieka šokiruoti savivaldybės atsakymu. Išnagrinėta problema laikomas bet koks atsakymas į pateiktą problemą.

Labiausiai gyventojus piktina atsakymai, kad tvarkyti nežadama. Štai, kokio atsakymo sulaukė Kalvarijų g. 20 esančius laiptus sutvarkyti paprašęs vilnietis:

„Šnipiškių seniūnijos pateiktuose sąrašuose nėra numatyta suremontuoti Jūsų nurodytus laiptus. Siūlome kreiptis į Šnipiškių seniūniją su prašymu įtraukti šių laiptų remonto darbus į sekančių metų planus. Atsiprašome už nepatogumus.“

Kalvarijų g. 20 esantys laiptai dar neįtraukti į remontuojamų sąrašą.
Kalvarijų g. 20 esantys laiptai dar neįtraukti į remontuojamų sąrašą.
Vilniečiai problemą fiksavo puslapyje „Tvarkau Vilnių“.
Vilniečiai problemą fiksavo puslapyje „Tvarkau Vilnių“.

Prastos būklės laiptų yra ne tik miegamuosiuose rajonuose, bet ir Vilniaus senamiestyje. Štai, kaip atrodo Stepono gatvėje esantys laiptai, kurie, anot gyventojų, yra sunkiai įveikiami motinoms su vežimėliais.

Kada šie laiptai bus sutvarkyti dar nežinoma. Puslapyje „Tvarkau miestą“ rašoma, kad UAB „Grinda“ specialistai įvertins situaciją ir priims sprendimus dėl tolimesnių veiksmų. Tad vilniečiams, nuolat vaikštantiems šia gatve, belieka laukti arba keisti savo kasdienį maršrutą.

Šie laiptai tampa nemenka kliūtimi motinoms su vežimėliais.
Šie laiptai Stepono gatvėje tampa nemenka kliūtimi motinoms su vežimėliais.

Sprendžia seniūnijų specialistai

Pasiteiravome Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento atstovų, kas sprendžia, kada ir kur bus remontuojami laiptai. Jų teigimu, Miesto ūkio ir transporto departamentas remontuoja laiptus atsižvelgdamas į seniūnijų pateiktą informaciją.

„Seniūnijos pateikia remontuotinų laiptų sąrašą, sąrašai pateikiami prioriteto tvarka. Prioritetą nustato seniūnijų specialistai. Remontas vykdomas eilės tvarka“, – paaiškino Vilniaus savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėjas Raimondas Jacunskas.

Jo teigimu, prasčiausia situacija yra senuosiuose Vilniaus mikrorajonuose: Antakalnyje, Žirmūnuose, Lazdynuose ir Šeškinėje. „Minėtose seniūnijose ir yra vykdoma daugiausiai laiptų remonto darbų“, – patikino Vilniaus savivaldybės Eksploatacijos poskyrio vedėjas.