Kalba gyventojai

Tomas Tracevskis: „Geras vedėjas gali išgelbėti bet kokias vestuves“

Renginių vedėjas ir organizatorius Tomas Tracevskis
Renginių vedėjas ir organizatorius Tomas Tracevskis

Tomas Tracevskis – išskirtinės charizmos, begalę hobių ir pomėgių turintis (nuo medžioklės iki motociklizmo), neieškantis žodžio kišenėje žmogus. Ilgus metus užsiiminėjęs renginių vedimu kaip papildoma veikla, galiausiai ryžosi užsiimti vien tik tuo.  Nemažą dalį jo vedamų renginių portfelyje sudaro vestuvės. Apie tai su Tomu ir kalbamės – juk įdomu, kokių vestuvių šiandien nori jaunavedžiai ir kaip jos yra švenčiamos.

Vestuvių mados – dėl ko žmonės šiandien eina iš proto?

Sakyti „eina iš proto“ gal kiek stiproka (šypsosi). Atkreipiu dėmesį, kad kuo toliau, tuo daugiau darbo turi dekoratorės ir floristės. Gėlių kompozicijos, foto kampeliai, salės papuošimai per pastaruosius metus labai patobulėjo. Gražu žiūrėti. Daug dėmesio skiriama maistui, stalo serviravimui, aptarnavimo kokybei. Taip pat vyrauja didelė paklausa prestižinėms šventės vietoms – kai kurios sodybos ar restoranai yra užsakyti net keliems metams į priekį! Kas, beje, pasakytina ir apie gerus vedėjus (mirktelį akį).

Kokia populiariausia vestuvių daina? Ar lietuviškose vestuvėse vis dar populiari „Juoda Orchidėja“?

Populiari (juokiasi). Nors pernai šis lietuviškas hitas užleido lyderio pozicijas „Despacito“. Iš lietuviškų dainų išlieka populiari Džordana, SEL, Saulius Prūsaitis.  Bet didžiausia įdomybė yra ne su vestuvių hitais, o su pirmojo jaunųjų šolkio dainomis. Čia absoliutus lyderis – Ed Sheeran. Toks jausmas, kad jis tame specializuojasi ir prieš kiekvieną vasarą sukuria po naują dainą, pagal kurią bus šokamas pirmasis šokis bent 70 procentų vestuvių.

Vienas svarbiausių vestuvių akcentų – tortas. Ar teko dalyvauti vestuvėse be torto?

Teko. Kaip alternatyva tortui gali būti keksiukų stovas, macaroons bokštas.  Mano nuomone, tortas yra būtinas vestuvinis atributas – jo pjovimas yra gražus ir džiaugsmingas reginys tiek jauniesiems, tiek visiems vakaro svečiams.

Ar yra kokios nors tortų mados?

Pastaruosius kelis metus vyrauja natūralumas. Tortai puošiami natūraliomis gėlėmis ir šviežiomis uogomis. Dažna situacija – kelių aukštų ir skirtingų skonių biksvitinis tortas.

Ar įmanoma Jus nustebinti? Papasakokite, kokios vestuvės Jums pačiam buvo įdomios.

Praėjusiais metais turėjau vieną tokią crazy porą: aš jų klausiu, kaip čia Jus pasitikti, kokiu automobiliu atvažiuosite ir panašiai, o jie man sako: mes nusileisim! Jie planavo šokti parašiutu ir taip atkeliauti į šventę, kuri vyko Rumšiškėse. Pati renginio vieta irgi buvo originali – veiksmas vyko klojime, nebuvo nei kėdžių, nei stalų. Prisėsti buvo galima ant šiaudų kūlių, gėrimai buvo sudėti į karučius, pilnus ledo, maistas buvo kepamas griliuje ir pjaustomas bei pateikiamas ant didelės medinės lentos, o aprangos kode buvo nurodyta, kad visi turi atvykti su sportiniais bateliais. Jiems, deja, taip ir nepavyko iššokti su parašiutais, nes virš Rumšiškių yra neskraidymo zona, bet vestuvės buvo išskirtinai smagios. Šventės nesutrikdė net valandai dingusi elektra.

Koks yra gerų, įsimintinų vestuvių receptas?

Tinkamai parinkta vieta + gerai nusiteikę svečiai + geras vedėjas.

Viena didžiausių klaidų – netinkama vieta šventei. Gali būti mažai vietos arba atvirkščiai – jos per daug. Jei per mažai, visi įsitempę ir jaučiasi nekomfortabiliai. Jei daug – žmonės išsivaikšto ir nesijaučia bendros nuotaikos. Viena didžiausių bėdų, kuomet atskirtos erdvės – vienoje valgoma, kitoje šokama. Tada labai sunku sukurti bendrą atmosferą. Taip pat yra vietų, kur dirba nemalonus, neprofesionalus personalas. Ir būtinai atkreipkite dėmesį į triukšmo ribojimą – labai daug šventės vietų po 22 val. taiko griežtą kontrolę.

Kas liečia svečius, visada sakau, kad „šventė bus linksma tiek, kiek bus linksmi joje dalyvaujantys svečiai“. Jei žmonės susirenka tik pavalgyti ir pasėdėti kėdėje iki vidurnakčio – toks bus ir rezultatas. Energingi, gerai nusiteikę, pozityvūs svečiai – jie yra gerų vestuvių variklis ir garantas.

Ir, žinoma, geras vestuvių vedėjas. Jis turi pajausti bendrą atmosferą, vyraujančią energiją, savo užsiėmimus, pramogas panaudoti tinkamu metu ir vietoje, suvilioti vakaro svečius ir įžiebti juose norą linksmintis. Užtikrinti, kad visi vakaro svečiai jaustųsi dalyvaujantys šventėje, o ne išsimėtytų būreliais. Kad visi atsimintų, ko čia atėję ir kas yra švenčiama.

Ar pats prieš vestuves repetuojate?

Ne. Su jaunaisiais suderiname ir pasitvirtiname vestuvių scenarijų. Vakaro eigoje viskas koreguojama ir vyksta pagal situaciją. Kaip aš mėgstu sakyti – vestuvių scenarijus yra „gyvas“.

Ar geras vedėjas gali išgelbėti vestuves?

Geras vedėjas tuo pačiu yra ir geras koordinatorius. Visko gali atsitikti – kelias valandas vėluoja jaunavedžiai, virtuvė nespėja atiduoti maisto, baigiasi gėrimai, įsismarkuoja svečias, kažkas sako pradžios ir pabaigos neturinčią kalbą, svečiai pasyviai dalyvauja šventėje. Visos situacijos yra išsprendžiamos – svarbu išlaikyti deramą pagarbą ir profesionalumą bei visada išlikti puikios nuotaikos!

Ačiū už pokalbį!

Jei ieškote vedėjo savo šventei, daugiau informacijos rasite čia.