Rajono problema

Vilniečiai skundžiasi šiukšlių kalnais

„Kalba vilniečiai“ redakcija sulaukia vis daugiau skaitytojų laiškų dėl laiku neišvežamų šiukšlių. Gyventojai piktinasi netvarka ir kartu klausia – kodėl stringa naujoji atliekų rinkimo sistema?

„Už šiukšlių išvežimą susimokėjau, bet kodėl prie namų turiu matyti atliekų krūvas kasdien? Vilkpedės seniūnijai šie reikalai visai nerūpi“, – apmaudo neslėpė vilnietė Nijolė Vasiliūnienė, nuotraukose užfiksavusi šiukšlyną prie savo namų.

Panašu, kad į lauką išmetama viskas: nuo buitinių iki stambiagabaričių atliekų. Nors pastarųjų išvežimu privalo pasirūpinti patys gyventojai, tačiau skaitytoja klausia, kodėl neišvežami buitinėmis atliekomis užkimšti šalia daugiabučių esantys konteneriai?

Šiukšlynas Taikos g. 16.
Šiukšlynas Taikos g. 16.

„Jau ir žiurkės atsiranda, o smarvę kenčia kaimynai“, – redakcijai taip pat skundėsi Eglių gatvėje gyvenanti vilnietė, nepanorusi viešinti savo vardo. Jos siųstoje nuotraukoje užfiksuotas šiukšlynas.

Į konteinerius netelpančios atliekos – tai ne tik Vilniaus miegamųjų mikrorajonų problema. Nuo to kenčia ir Vilniaus senamiestis. Problemines vietas socialiniuose tinkluose nurodo čia dažnai vaikštantys vilniečiai.

„Linkėjimai! 300 metrų nuo Katedros…“, – nuotrauka, kurioje aplink konteinerį mėtosi šiukšlės, komentavo vilnietė Aistė. Konteineris užtvertas tvora, bet ar tai yra priežastis, kodėl nesutvarkoma? Vilniečiams taip neatrodo. Miesto nepuošia ir Vilniaus gatvės konteineriai, nuolat pilni nuo šiukšlių. Be to, šia gatve dažnai vaikšto ir turistai.

Vilniečių siųsti kadrai parodo miesto atliekų surinkimo sistemos spragas. Grafiko keitimą gali inicijuoti patys gyventojai, tačiau, anot kalbintų vilniečių, seniūnijos tam dėmesio neskiria.

Nuo 2018 m. gegužės 1 d. įvesta vietinė dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. Ji pakeitė iki šios taikytą tarifinę sistemą, kai visi mokesčiai buvo mokami atliekų vežėjams. Rinkliavą administruoja nauja savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.

Vilnietės Nijolės siųstoje nuotraukoje užfiksuotas šiukšlynas yra kaimynų neatsakingumo pasekmė. Tokios atliekos turi būti vežamos į specialias aikšteles.
Vilnietės Nijolės siųstoje nuotraukoje užfiksuotas šiukšlynas yra kaimynų neatsakingumo pasekmė. Tokios atliekos turi būti vežamos į specialias aikšteles.

Visuomenei paskelbus apie šią naujovę netilo klausimai: kam to reikia ir kokia nauda iš to gyventojams. Buvo teigiama, kad tvarka keičiama siekiant padaryti skaidresnę ir modernesnę komunalinių atliekų tvarkymo sistemą.

Miestą ir daugiabučių kiemus teršia ne tik buitinės šiukšlės, bet ir didelių gabaritų atliekos. Nors jų išvežimu privalo pasirūpinti patys, dažnai šiukšlintojai pamiršta savo pareigas ir šalia konteiterių palieka senus baldus, buitinę techniką, statybines atliekas. Primename, kad pastarųjų atliekų išvežimui Vilniuje skirtos 5 specialios aikštelės:

  • Pilaitės pr. 50
  • Liepkalnio g. 113B
  • Graičiūno g. 36C
  • Pramonės g. 209S
  • Pumpėnų g. 10