Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Želdynai kieme – ko negalima sodinti patiems?

Daugiabučio namo gyventojai turėtų žinoti, ką gali sodinti patys, o kam reikia leidimo.

Daugiabučio namo gyventojai, norėdami savo kiemo teritorijoje pasodinti medį ar krūmą, turi žinoti, ką gali daryti patys, o kam reikia leidimo.

„Sugalvojus atlikti tam tikrus darbus, susijusius su želdiniais, gyventojai pirmiausia turėtų pasikonsultuoti su Želdynų poskyriu, ar techninės galimybės ir želdinių priežiūros taisyklės tai leidžia. Jei želdynų poskyris sutinka, namo bendrasavininkai (iniciatyvinė grupė) turėtų parašyti prašymą administratoriui nurodydami, kokius darbus nori atlikti, o administratorius šią informaciją perduoda Želdynų poskyriui. Želdynų poskyris paraiškas priima tik iš pastatų valdytojų t.y. administratorių ar pirmininkų“, – aiškina „Žirmūnų būsto“ pastatų administravimo vadybininkas Pijus Jarmalavičius.

Medį ar aukštą krūmą daugiabučio kieme sodinti gali tik įmonė, turinti kvalifikuotus specialistus. Pasodinus medį ar krūmą, reikia nepamiršti juo rūpintis. Genėti, laistyti ir tręšti turi ta pati įmonė, kuri ir sodino arba namo gyventojai, gavę Želdynų poskyrio pritarimą. Jei vėliau gyventojai ima skųstis, kad medis jiems trukdo, ir nusprendžia jį šalinti, tai galioja ta pati tvarka: reikia gauti leidimą.

Mažesnius augalus – žemus krūmus, lianas, daugiamečius žolinius augalus – gali sodinti patys namo gyventojai bendru susitarimu. Taip pat jie patys turi ir rūpintis šiais augalais. Tačiau, jei nuspręs juos šalinti, reikės prašyti leidimo.