Kalba gyventojai Šiandien rajone

Žinomi vyrai spardė kamuolį kartu su vaikų globos namų auklėtiniais

Saulėtą šeštadienio popietę labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“ kartu su futbolo mokykla „Ataka“ Justiniškių Taikos progimnazijos stadione surengė įsimintiną futbolo turnyrą. Jame dalyvavo ir žinomi šalies vyrai: Arūnas Valinskas, Edgaras Jankauskas, Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, Mantas Stonkus ir Mantas Katleris. Jie tapo vaikų globos namų komandų treneriais – kartu žaidė futbolą bei kitaip smagiai leido laiką. Jau antrą kartą surengtas „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyras” yra skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą vaikų užimtumą.

Žinomi vyrai kamuolį spardė kartu su vaikais iš SOS vaikų kaimo, Tauragės ir Panevėžio vaikų globos namų ir Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro. Savo komandų lyderius vaikai pasirinko patys, o, kaip teigė LPF „Padėk gatvės vaikams“ vadovas Gediminas Tvarijonas, geriausia tai, kad nebuvo nei vieno atsisakiusio. „Visi į kuriuos kreipėmės sutiko dalyvauti ar kitaip prisidėti – tai absoliučiai nerealu“, – kalbėjo G. Tvarijonas.

Pagrindiniu renginio ir iniciatyvos rėmėju tapo Tartan Army Children Charity (Škotijos futbolo rinktinės paramos fondas vaikams). Futbolo šventėje dalyvavo ir fondo vadovas Derek Clark iš Škotijos, kuris turnyrą atidarė grodamas dūdmaišiu. Taip pat LPF „Padėk gatvės vaikams“

Idėja, gimusi iš noro padėti

Gediminas ir Donatas Tvarijonai – broliai, prieš porą metų įkūrę futbolo mokyklą „Ataka“ bei LPF „Padėk gatvės vaikams“. Pastarąjį remia ir įvairios socialiai įmonės, tokios kaip, pavyzdžiui, pastatų administravimo lyderis Lietuvoje UAB „Mano Būstas“. Būtent dėl gaunamos paramos, iniciatyvos autoriai gali padėti vaikams iš asocialių ar sunkiai besiverčiančių šeimų atrasti laisvalaikio užsiėmimą – futbolą.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad pradėjome bendrauti su SOS vaikų kaimo globotiniais, pradėjau juos treniruoti, o tada ir sugalvojome kurti futbolo mokyklą, kad ir daugiau vaikų galėtų žaisti futbolą“ – apie idėją pasakojo Donatas. Pasak jo, ne visi į mokyklą ateinantys vaikai yra iš globos namų ar asocialių šeimų – jie padeda ir mamoms, vienoms auginančioms vaikus ar su kitokiais sunkumais susiduriančios šeimoms, tiesiog negalinčioms leisti vaikų papildomai užsiimti brangiai kainuojančia popamokine veikla.

Dėl LPF „Padėk gatvės vaikams“ veiklos ir gaunamos paramos, vaikams futbolo treniruotės yra nemokamos (arba mokamas tik simbolinis mokestis), aprūpinama inventoriumi, aprangomis.

Siekiant atkreipti dėmesį į nepakankamą vaikų užimtumą ir Lietuvoje esančių futbolo aikščių problemą, broliai pradėjo organizuoti „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyrą“. Tikimasi, kad renginys taps tradiciniu, o ateityje vis daugiau vaikų žais futbolą ar kita veikla ir tuščiai neleis laiko prie kompiuterių, išmaniųjų telefonų, televizorių ar tiesiog gatvėje.

Iniciatyvą palaiko ir žinomi vyrai

Renginyje dalyvavę žymūs Lietuvos vyrai nuoširdžiai palaiko šią idėją ir tiki, kad tokios šventės svarbios patiems vaikams bei skatina visuomenę atsigręžti į likimo nuskriaustus vaikus.

„Kai toks pavasaris išaušo ir tokia šventė vyksta, tai būtų griekas nedalyvauti ir nepasidžiaugti su vaikais“, – sako Arūnas Valinskas. Anot jo, ši šventė vaikams leidžia pasijusti svarbiems: „Vaikai kamuolį paspardyti gali bet kur, bet kai jie pasijunta šiek tiek sureikšminti, kai su jais žaidžia žmonės, kuriuos jie mato ir pažįsta, jie jaučiasi esą reikalingi ne tik vienas kitam, bet ir apskritai visuomenei. Jei vaikas yra iš gatvės, tai tegul jis leidžia laiką krepšinio aikštelėje arba futbolo stadione, nes jeigu to nebus, tai gatvė labai lengvai tiekia žaliavą kalėjimams.“

„Pagrindinė šio renginio žinutė – parodyti dėmesį tiems vaikams, kurie yra truputį likimo nuskriausti“, – paklaustas, koks šio renginio tikslas, atsakė Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Jis negailėjo gerų žodžių šio renginio organizatoriams, kurie skiria savo laiką ir pastangas, kad vaikams padarytų šventę. Juk futbolas ne tik yra smagus laiko praleidimas, bet ir ugdo pačius vaikus: „Gal kas iš šių vaikų dar labiau pamils futbolą ir sieks rimtesnių sporto aukštumų.“