Kalba gyventojai Naudinga žinoti

Ar įmanoma Vilniuje papietauti už mažiau nei 2 eurus?

Dažnas vilnietis darbo dienomis pietauja mieste. Paprastai ieškome vietos, kur galėtume papietauti skaniai ir nebrangiai. Norintiems sutaupyti išeitis yra – valgyklos. Tačiau, kur jas Vilniuje galima rasti? Ar čia galima sočiai ir skaniai pavalgyti?

Iššūkis priimtas

Radome vieną valgyklą Naujamiestyje. Čia, Panerių g. 41, įsikūrusi siuvimo įmonės „Lelija“ valgykla. Mūsų tikslas – įsitikinti, ar čia galima skaniai papietauti iki 2 eurų.

Užėję į valgyklą pasijutome tarsi laiko mašinoje, kuri mus nukėlė keliais dešimtmečiais atgal. Valgyklos interjeras minimalistinis, virtuvės lange – spalvingas vitražas, iškart atkreipė mūsų dėmesį. Kai atėjome čia papietauti, buvo trečiadienis, tad pietums buvo siūlomi cepelinai. Kainos maloniai nustebino – viena porcija cepelinų kainavo 1, 75 Eur. Taigi, mažiau nei už 2 eurus pavalgyti valgykloje tikrai įmanoma. Per pietus čia būna pats pikas, bet ten dirbančios moterys kiekvieną maloniai ir greitai aptarnauja, o maistas primena pietus pas močiutę.

Vilniaus valgyklos: skanu, pigu ir greita

Ar yra daugiau tokio tipo maitinimo įstaigų Vilniuje? Taip. Pateikiame kelis pavyzdžius.

„Montuotojo“ valgykla, Naugarduko g. 34. Tarp Vilniaus universiteto chemijos fakulteto ir Vilniaus loftų kvartalo įsikūrusi valgykla jau vadinama legendine. Kainos čia panašios kaip ir „Lelijos“ valgykloje.

Tarp studentų ir centre dirbančių vilniečių žymi yra VU istorijos fakulteto valgykla. Neišsigąskite ilgų eilių – valgyklos darbuotojos greitai visus aptarnauja. Paprastai pietūs čia trunka trumpai, nes maistą iškart galima pasiimti: susimokate ir einate valgyti.

Dar viena unikali vieta Vilniaus centre – „Sultiniai“. Ši vieta veikia jau nuo 1969 metų, vien tai skatina lankytojų smalsumą. Šią „laiko mašiną“ rasite išsukę iš Gedimino prospekto į Jogailos gatvę. Tokių gerai išsilaikiusių senų kavinių Vilniuje yra tikrai nedaug.

Ar Jūsų rajone yra valgyklų? Ar pietaujate jose? Pasidalinkite savo įspūdžiais!