Šiandien rajone

Ar jau metas Vilniui puoštis Kalėdoms?

2017 metais Vilniaus eglė pripažinta gražiausia Europoje./ Nuotr. Tomas Toleikis
2017 metais Vilniaus eglė pripažinta gražiausia Europoje./ Nuotr. Tomas Toleikis

Nors lapkritis dar net neįpusėjo, bet sparčiai puošiamos parduotuvės ir prekybos centrai jau tampa pirmaisiais Kalėdų šaukliais. Pasidomėjome, kada pradeda puoštis Europos sostinės ir kaip šiame kontekste atrodo Vilnius.

Vieni miestai jau pasiruošę

Panaršius internete galime atrasti daugybę žiemos kelionių idėjų, kur apsilankyti per šias Kalėdas. Puošnūs, švytintys, Kalėdų sostinėmis tapę miestai šiuo laikotarpiu traukia turistus kaip magnetas.

Antra lapkričio pusė ir gruodžio pradžia yra pats populiariausias laikas apsilankyti Europos sostinių Kalėdų miesteliuose, rašoma turizmo portaluose ir žurnaluose. Tačiau toli gražu ne visi miestai nuo lapkričio vidurio jau bus pasiruošę pakviesti į kalėdines muges.

Štai Čekijos sostinėje Prahoje, Kroatijos Zagrebe, Šveicarijos Berno mieste, Kalėdų mugė prasidės gruodžio 1, kai Vilniuje bus įžiebta miesto Kalėdų eglė.

Tačiau yra miestų, kur jau lapkričio viduryje prasidės šventinis šurmulys. Vienas jų – Švedijos miestas Geteborgas, kuriame kalėdinis miestelis įsikurs nuo lapkričio 16 iki sausio 6 dienos. Žadama, kad šioje Švedijos Kalėdų sostinėje sužibės net 5 milijonai lempučių ir pamatysite net 700 Kalėdų eglučių. Panašiu metu Kalėdų lauks ir austrai. Jau lapkričio 17 d. Austrijos sostinėje Vienoje, priešais Rotušę įsikurs vadinamoji Vienos svajonių Kalėdų mugė. Tačiau ji veiks tik iki Kalėdų antros dienos.
Švedijos Kalėdų sostinėje Geteborge sužibės net 5 milijonai lempučių.
Švedijos Kalėdų sostinėje Geteborge sužibės net 5 milijonai lempučių.

Vilnius neatsilieka

Galime didžiuotis, kad Vilnius per Kalėdas taip pat įtraukiamas į lankomiausių Kalėdų sostinių sąrašą.

Praėjusiais metais Vilniaus miesto eglė net pripažinta gražiausia Europoje. Tai, kad mūsų sostinė moka pasipuošti per šventes įrodo užsienio pripažinimas, kuriuo džiaugiamės kelis metus iš eilės. Užpernai Vilniaus eglė pateko į gražiausiųjų ir įspūdingiausiųjų sąrašą. 2015 metais „The Guardian“ mūsų žaliaskarę įtraukė į pasaulio įspūdingiausiųjų sąrašą. Pasaulio dėmesiu džiaugėmės ir 2013-aisiais pasaulis sužinojo. Apie Vilnių rašė net „CNN travel“. Tad ir šiemet tikimasi nustebinti Europą, o gal net visą pasaulį.