Šiandien rajone

Ar Vilniaus knygų mugė „išaugo“ LITEXPO?

LITEXPO parodų rūmai buvo pilni lankytojų visas keturias mugės dienas.

Keturias dienas trukusi Vilniaus knygų mugė kaip ir kasmet traukė tūkstantines minias knygų mylėtojų. Tačiau taip ji tapo ne tik švente, bet ir iššūkiu – kamščiai, eilės prie bilietų kasų, lėtas judėjimas tarp stendų pareikalavo iš lankytojų nemažai kantrybės.

Vilniečių ir sostinės svečių patogumui į knygų mugę vežė specialūs autobusai, kursavę maršrutu Katedra – Parodų rūmai. Todėl daugelis savo automobilius iškeitė į viešąjį transportą. Autobusai buvo sausakimši, tad akivaizdu, kad poreikis jais važiuoti buvo labai didelis. Deja, šis sprendimas nesumažino kamščių prie renginio vietos.

Priartėjus prie Parodų rūmų autobusas sustojo ilgam – prie automobilių stovėjimo aikštelės susidarė kamštis, neleidęs pajudėti nei automobiliams, nei autobusams. Žinoma, labai patogu, kad autobusas išleido prie pat įėjimo. Išlipus iš autobuso laukė ilga eilė, besitęsianti nuo bilietų pardavimo vietos iki automobilių stovėjimo aikštelės.  Eilėje stovėti neteko tik tiems, kurie bilietą buvo nusipirkę iš anksto, internetu.

Vos įėjus į vieną iš mugės salių laukė kita eilė – prie rūbinės. Dalis lankytojų, pamatę tokią situaciją, nusprendė nelaukti ir po mugę vaikščioti su striukėmis ir paltais. Kitiems buvo pasakyta, kad rūbinėje vietos nebeliko. Be to, norint patekti į Muzikos salę, teko išeiti į lauką, nes ji įsikūrusi kitame pastate.

Muzikos salė šiemet dar didesnė!

Verta paminėti, kad Muzikos salė šiemet išsiplėtė ir traukė dėmesį ne ką mažiau nei knygos ir jų pristatymai. Čia lankytojai ne tik galėjo pabendrauti su mylimais atlikėjais, eiti į koncertus, bet ir klausytis pokalbių apie naujausius lietuviškos muzikos albumus.

Jubiliejinė knygų mugė buvo ne tik proga pripildyti savo knygų lentynas, bet ir įspūdingas kultūrinis renginys. Vilnius tikrai gali didžiuotis, galėdamas surengti tokį didelį, įspūdingą renginį. Pernai mugėje lankėsi net 67 123 lankytojų. Tačiau žvelgiant į tokią minią lankytojų kyla klausimas, gal vertėtų ieškoti naujos vietos mugei?