Naudinga žinoti Šiandien rajone

Ar vilniečiai nusileidžia Kaunui eglučių pirkimo varžybose?

Kiril Čachovskij nuotr.

Kasmet tik įžiebus Kalėdines miestų eglutes prasideda varžybos: kurio miesto eglutei atiteks gražiausios nominacija. Įprasta, jog atkakliausia kova vyksta tarp Vilniaus ir Kauno. Visgi, „Kalba vilniečiai“ į šias varžybas nusprendė pažvelgti kitaip ir pasidomėti, kuriame mieste ir kiek pardavėjai parduoda gyvų eglučių.

Anot „Žalios stotelės“ atstovų, Lietuvoje įrengusių 28 „Kalėdų stoteles“, šių metų eglučių pirkimo sezonas prasidėjo anksčiau nei įprastai – pirmąsias eglutes jie pardavė lapkričio 10 dieną, nors praktika rodo, kad didžiausias eglučių pirkimo pikas prasideda gruodžio 10 ir trunka iki 22 dienos.

Jau kelerius metus iš eilės šie pardavėjai visoje Lietuvoje parduoda daugiau nei 3000 Kalėdinių medžių, o didžiausią dalį iš jų nuperka Vilniaus ir Kauno gyventojai. Praėjusiais metais vilniečiai įsigijo gerokai daugiau nei 1000 eglučių, nors visgi, Kauno gyventojai pralenkė vilniečius ir eglučių pirko daugiau.

Šiais metais eglučių kainos panašios kaip ir praėjusiais metais, o kai kur galima eglutę įsigyti net pigiau nei tą galėjome padaryti praėjusią žiemą. Eglučių kainos „Kalėdų stotelėse“ svyruoja nuo 9 iki 72 eurų. Už devynis eurus jūs galite nusipirkti kirstą eglę, kurios aukštis siekia 1 – 1,2 metro.

Dažniausiai Lietuviams yra siūloma įsigyti kelių rūšių Kalėdų medžius: Serbines, Dygiąsias ar Paprastąsias egles bei Normandiškus kėnius, kurie kasmet populiarėja dėl ilgesnio išsilaikymo, jų spygliai neduria, medis yra tamsiai žalios spalvos, tačiau neturi eglutėms būdingo kvapo. Daugiausia Lietuvoje parduodama Dygiųjų ir Paprastųjų eglių, kurių kvapas yra stipriausias.

Eglučių aukštį pirkėjai renkasi pagal tai, kur gyvena: nuosavame ar daugiabutyje name. Į namus vilniečiai nesigėdija parsinešti ir 2 ar 2,5 metro eglutes. Visgi, populiariausių eglučių aukštis svyruoja tarp 1 ir 1.5 metro aukščio.

Pardavėjai džiaugiasi, jog jau kelerius metus yra pastebimi pasikeitę pirkėjų įpročiai: jie dažniau renkasi medžius vazonuose nei kirstus. Nors vazone eglutė ir gali jus džiuginti šiek tiek ilgiau, nereiktų nustebti, jei jos spygliai nukris anksčiau nei tikėjotės, nes ir vazoninių eglučių šaknys būna stipriai apkapotos bei pažeistos.