Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Audrius iš Justiniškių: „Pasodinome medžių prie namų“

Justiniškėse gyvenantis vilnietis Audrius džiaugiasi pasirinkęs gyventi būtent šiame rajone. Šalia savo daugiabučio pasodinęs kelis medelius vyras skaičiuoja, kad jiems šiek tiek daugiau metų nei jo sūnui – 15. Kieme užaugusiais medeliais džiaugiasi ir Audriaus kaimynai.

Seniai gyvenate Justiniškėse?

Apie 15 metų.

Ką per tuos metus čia nuveikėte?

Su žmona kartu medžius pasodinome, kad kieme gražiau ir mažiau taršos būtų. Kaimynai stebisi, kaip gražiai išaugo mūsų pušys ir berželiai. Dabar čia žalia, gražu.

Kodėl ėmėtės tokios iniciatyvos?

Visai spontaniškai sugalvojome. Pastebėjome, kad automobiliai mindo kiemo žolę, tai norėjosi užsodinti ir apsaugoti tą žolytę.

Kaip sutariate su savo kaimynais?

Kai reikia kažką daryti ir spręsti namo priežiūros klausimus, tai visko būna. Vieni sutinka, kiti nesutinka, kiti kelia klausimus ir ilgai diskutuoja.

Ar visus savo namo gyventojus pažįstate?

Taip. Su kiekvienu pasisveikinu.

Kaimynai kreipiasi į jus bėdoje?

Taip, visi mane žino ir į mane kreipiasi, kai kas nors nutinka. Kartais imuosi iniciatyvos ir renku gyventojų parašus, kai reikia visų pritarimo darbams atlikti. Pavyzdžiui, kai planavome namo renovaciją, padėjau surinkti parašus. Mūsų daugiabutis po truputį tvarkosi. Padarėme renovaciją, lauko duris pasikeitėme, o dabar pas mus darbininkai laiptinės sienas dažo.

Kaip manote, koks turi būti geras kaimynas?

Visi turėtume būti draugiški. Žymiai maloniau su kaimynais bendrauti, kai jie yra draugiški ir taikiai nusiteikę.

Ačiū už pokalbį!