Rajono problema

Darželinukų tėvelius piktina perpildyti šiukšlių konteineriai

Toks vaizdas prie darželio–lopšelio „Drugelis“ pasitinka vaikus kasdien.
Toks vaizdas prie darželio–lopšelio „Drugelis“ pasitinka vaikus kasdien.

„Kalba vilniečiai“ redakcija sulaukė susirūpinusio skaitytojo laiško. Jau kokias dvi savaites prie mano vaiko darželio–lopšelio „Drugelis“, esančio Rinktinės gatvėje, kieme stovi perpildyti šiukšlių konteineriai“, – netvarka piktinasi vilnietis Deivydas. Kodėl ir vėl stringa sostinės atliekų surinkimo sistema?

Šis klausimas neramina vilnietį Deivydą, kurį šokiravo šiušlyno vaizdas prie jo vaiko darželio.

„Kiekvieną rytą vesdamas savo vaiką į darželį kraupstu nuo vaizdo, esančio šalia ugdymo įstaigos. Čia nuolat stūkso šeši šiukšlių pilni konteineriai, o aplink mėtosi krūvos atliekų. Suprantu, kad Vilniuje įvyko atliekų vežimo reforma, kad buvo tam tikrų trikdžių, bet nuo reformos pradžios jau prabėgo pusmetis, tai gal ponai valdžioje galėtų įpareigoti atliekų vežėjus laiku išvežti šiukšles? Tikriausia nereikia kalbėti apie tai, jog tokiu būdu pažeidžiamos higienos normos. Nenustebčiau, jei ir žiurkės ten pradėtų veistis“, – apmaudo neslėpė į lopšelį–darželį „Drugelis“ savo atžalą vedantis tėtis Deivydas.

Vyras sako, kad jei konteineriai ir ištuštinami, jau po poros dienų jie vėl būna sauskimši ir tokie stūkso mažiausiai keletą dienų. „Įdomu, jei prie valdininkų vaikų darželio toks vaizdelis būtų, ar jie greitai reaguotų į susidariusią situaciją?“, – savo laiške klausė vilnietis.

Į konteinerius netelpančios atliekos – tai opi Vilniaus problema, kurios, panašu, pakeista atliekų surinkimo tvarka iki šiol neišsprendė. Žmonės į konteinerius metą viską: nuo smulkiausių buitinių iki stambiausių atliekų, pavyzdžiui, baldų. Nors pastarųjų išvežimu privalo pasirūpinti patys gyventojai, tačiau, kodėl delsiama išvežti buitinėmis atliekomis užkimštus kontenerius?

Miestą ir daugiabučių kiemus teršia ne tik buitinės, bet ir didelių gabaritų atliekos. Primename, kad pastarųjų išvežimui Vilniuje skirtos 5 specialios aikštelės:

  • Pilaitės pr. 50
  • Liepkalnio g. 113B
  • Graičiūno g. 36C
  • Pramonės g. 209S
  • Pumpėnų g. 10