Kalba gyventojai Rajono problema

Daugiabučių gyventojų parkavimosi ypatumai: nuo kuriozų iki kaimynų pykčio

Automobilių statymas – nemenka problema daugiabučių gyventojams. Tiek dėl trūkstamos vietos, tiek dėl kaimynų, kurie kartais savo automobilius pasistato lyg „savame kieme“, negalvodami apie kitus. „Kalba vilniečiai“ redakcija pasidomėjo gyventojų parkavimosi ypatumais bei tarp kaimynų vykstančiais kuriozais.

Nuotraukomis dalijasi socialiniuose tinkluose

Šiais laikais paprasčiau ne belstis į kaimyno duris, o bandyti jį sugėdinti socialinių tinklų grupėse, vienijančiose rajono gyventojus. Tokiose grupėse nariai net tik dalinasi netinkamai pastatytų automobilių nuotraukomis, bet ir aktyviai jas komentuoja bei diskutuoja kaip panašių situacijų būtų galima išvengti.

Karoliniškių gyventoja Kamilė dalinasi nuolatinio „pažeidėjo“ nuotrauka: automobilis pastatytas bent per dvi vietas. Viena vertus, taisyklės nėra pažeidžiamos, nes automobilių statymo ribos daugiabučių kiemuose nėra aiškios. Tačiau tokie gyventojai sukelia kaimynams ne tik juoko, bet ir pykčio bangą – juk taip nepaliekama vietos dar bent vienam automobiliui.

Galbūt šiuo metu nuotraukų dalybos socialiniuose tinkluose – bene veiksmingiausias būdas sudrausminti kaimynus, nes net policija ne visuomet pajėgi padėti. „Prie Architektų g. 194 namo prasideda statymai „kur noriu – ten statau“, praeiti neįmanoma. Iš pradžių raštelius ant mašinos palikdavom, po to į policiją kreipėmės – niekas negali padėti, o automobiliai kaip stovi taip stovi.“, – pasakojo Lazdynų gyventoja Evelina.

O štai Justiniškių gyventojas Tomas, užfiksavęs šalia namų esančioje pievoje sustojusį automobilį, sako, kad tokie vairuotojai piktybiškai niokoja gamtą. „Mūsų kieme sudėtinga situacija, mes dar bandome priešintis, nors yra entuziastų statančių automobilius ant pievos. Šiuo atveju pažeidėjas yra piktybiškai gamtą niokojantis žmogus – tai ne pirmas atvejis. Šiam žmogui negalioja jokios taisyklės, nėra ribų kur važiuoti: ar gatve ar pieva, o kai sulaukiam žiemos tai dar labiau atsiskleidžia.“

Siūlo išmokti dalintis kiemo teritorija arba parduoti automobilį

Gyventojai, fotografuojantys savo kaimynų piktybiškai paliktus automobilius norėtų, kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau. Karoliniškių gyventojas Kipras mano, kad pažeidėjų būtų mažiau, jei jie visi be išimties susilauktų baudų: „Policijos viešasis skyrius galėtų tuo labiau užsiimti. Nes didžiausias pažeidimų išvengimas būtų jausmas, kad už pažeidimą būtinai gausi bauda. Kad ir kokio dydžio ji bebūtų.“

Lazdynietis Renaldas mano, kad čia padėti galėtų sutvarkytos automobilių stovėjimo aikštelės: „Realiausia turbūt būtų „korių“ įrengimas, bet tada reikia pertvarkyti teritorijas. Užvažiavimai, atitvarai ir taip toliau. O ir daug laiko tektų sugaišti, kol išpildysi visas savivaldybės keliamas sąlygas. Seniūnija taip pat jokių iniciatyvų nerodo.“

Karoliniškėse gyvenantys Kipras ir Aurimas nuosaikesni – jau esamose aikštelėse pradžiai užtektų subraižyti stovėjimo ribas skiriančias linijas. Tai esą padėtų išvengti tarp transporto priemonių atsirandančių didelių tarpų ir sudrausmintų itin savo automobilius saugančius gyventojus. „Būna tokių, kurie parkuojasi specialiai kreivai ar per dvi vietas, nes saugo savo automobilį, kad kiti nenudaužytų“, – savo nuomone su redakcija dalijosi Aurimas.

Abu vyrai teigė, kad turi būti pagarba ir suinteresuotumas tvarkingai statyti automobilius, nes tuomet visiems vietos bus daugiau. O tiems, kurie nenori dalintis bendra teritorija, pataria įsigyti garažą, mokamą vietą stovėjimo aikštelėje arba parduoti automobilį – taip esą problemų mažiau bus ir patiems, ir kaimynams.

 „Kalba vilniečiai“ redakcija dalinasi nuotraukų galerija, kurioje įamžinti netvarkingų vairuotojų palikti automobiliai.