Naudinga žinoti

Dovanų idėjos: kokias knygas pirkti vaikams ir suaugusiems?

Norit savo artimajam padovanoti Kalėdinę dovaną, tačiau nežinote, kas tai galėtų būti. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos  darbuotojai parengė po 5 knygų rekomendacijas, kurios puikiai tiks dovanoms po Kalėdų eglute!

Siūlome penketą knygų suaugusiesiems, kurios pastaruoju metu bibliotekos skaitytojų ypač ieškomos, skaitomos ir užsakomos. Tai šiuolaikinių užsienio ir lietuvių autorių kūriniai, kuriose atspindimos žmogaus pastangos atrasti savo vietą, įsitvirtinti besikeičiančiame pasaulyje, prasmės paieškos, sudėtingi tarpusavio santykiai, dokumentuojamos politikų, menininkų gyvenimo ir veiklos peripetijos.

Tartt, Donna. Slapta istorija. Vilnius: Alma littera, 2020. Intriguojanti ir gerai papasakota istorija apie elitinio studentų filologų būrelio veiklą, smarkiai peržengiančią studijų ribas. Kur veda „gyvas“ bakchanalijų patyrimas ir kur toji riba, kurią peržengus, pasekmės būna nebeatitaisomos?

Tokarzcuk, Olga. Bėgūnai. Vilnius: Rašytojų sąjungos leidykla, 2019. 2018 m. Nobelio literatūros premijos laureatės lenkų rašytojos romanas apie kelionių alkį ir žmogaus pastangas nuolat blaškytis po pasaulį. Kur to prasmė? Knygoje taip pat pasakojama apie Rusijos sentikių bėgūnų sektą ir jos filosofiją.

Hepworth, Sally. Anyta. Vilnius: BALTO leidybos namai, 2019.  Daugiasluoksnis romanas apie šeimos santykius ir lemtingus pasirinkimus, turintis psichologinio trilerio ir detektyvo elementų. Sudėtingi charakteriai ir veikėjų veiksmų motyvai iškels daug klausimų knygos diskusijoms ir aptarimams.

Abramovič, Marina. Eiti kiaurai sienas.Vilnius: Kitos knygos, 2018. Žinomos pasaulyje performansų menininkės serbų kilmės kūrėjos memuarų knyga – išskirtinės asmenybės liudijimai, kaip savo kūną ir gyvenimą paversti meno objektais. Nepaliaus stebinti ir privers pažvelgti į savo pačių gyvenimą iš kitos perspektyvos. Ir suteiks nemažai suprantamos informacijos apie performansų meną.

Pancerovas, Dovydas,  Davidonytė, Birutė. Kabinetas 339. Vilnius: Alma littera, 2020. Stipraus atgarsio visuomenėje sulaukusi tiriamosios žurnalistikos knyga, daugeliui primenanti įtemptą trilerį. Atskleidžianti ne visada „švarius“ politinio gyvenimo užkulisius ir supažindina su žurnalistikos „virtuve“.

Vaikams skirtų knygų penketukas:

Giedrė Rakauskienė, Dovilė Kubrakovaitė-Bakutė

PASKUTINIS PASAULYJE BALTASIS RAGANOSIS

Algimantas Stankevičius, Inga Dagilė

KAS KAIP MIEGA? 

Kotryna Zylė

MAŽAS KAIP VABALĖLIS 

Anna Castagnoli

AUKSINIS NARVELIS 

Maja Lunde

SNIEGO SESĖ