Kalba gyventojai Rajono problema

Duobėtas dviratininkų kelias

Atšilus orams, į gatves išrieda dviratininkai. Juk smagu kelionę automobiliu ar pilnu autobusu iškeisti į lengvą pasivažinėjimą dviračiu. Tik ar Vilniuje dviratininkams pakanka vietos? Kokia dviračių takų būklė šiandien ir su kokiais nepatogumais susiduria keliaujantys dviračiais? Į šiuos ir kitus klausimus atsako asociacijos „Lietuvos dviratininkų bendrija“ pirmininkas Eduardas Kriščiūnas.

Rimti planai ar tušti pažadai?

Vilnius kol kas dar negali pasigirti gerai išvystyta dviračių takų sistema kaip, pavyzdžiui, dviračių sostine tituluojamas Amsterdamas. Vis dėl to, vilniečiai dviračius minti mėgsta, todėl kyla klausimas – ar dviratininkų poreikiams yra skiriama pakankamai dėmesio? „Lietuvos dviratininkų bendrijos“ pirmininkas E. Kriščiūnas taip nemano ir pateikia savo argumentų: „Takų trūksta, bet jie po truputį įrengiami. Bėda, kad jie atsiranda ne pagal tarybos patvirtintą specialųjį planą, o pagal mero pažįstamų pageidavimus.“ Anot jo, plano laikomasi tik „ant popieriaus“.

„Dar 2014-ais metais buvo parengtas Dviračių takų specialusis planas, kuris numatė, kad Vilniui, norint bent pradėti dviračius integruoti į transporto sistemą, reikia nutiesti mažiausiai 233 km kokybiškų plačių magistralinių takų, – pasakojo E. Kriščiūnas, – Darbai buvo padalinti etapais, o planas turėjo būti įgyvendintas iki 2020-ųjų. Deja, bet realiausia, kad jokio takų tinklo sukurta nebus ir tie Šimašiaus pažadai bus tušti.“

Anksčiau buvo skelbta, kad iš viso per dvejus metus žadama Vilniuje nutiesti per 20 km naujų dviračių takų. Be to, Savivaldybė išsikėlė tikslą: dviračių takai nuo gyvenamosios vietos turi būti nutolę ne daugiau nei vieną kilometrą. Bet ar tokie planai yra realūs? Paliekame spręsti vilniečiams.

Takai, vedantys į niekur

Pasivaikščiojus po Pašilaičių ir Justiniškių rajonus susidaro įspūdis, kad dviratininkams nėra, kur važiuoti. Duobės, nusitrynę ženklai, vietomis net neaišku, kur dviračių takas, o kur tik pėsčiųjų – tai dalis problemų, kurias pastebėjome šiuose rajonuose. Pėstieji, lipdami laiptais, turbūt, nė nepastebi, kad ne visur yra kalnelis nusivaryti dviratį. Šie nepatogumai kiekvienam apkartina kelionę dviračiu.

Nors balandis dar neįpusėjo, bet per nepilnas 10 šio mėnesio dienų platformoje tvarkaumiesta.lt užregistruota net 40 dviračių takų problemų. Juose vilniečiai ne tik fiksavo pažeidimus, bet ir teikė savo siūlymus, kaip reikėtų tas problemas spręsti.

Ar esate patenkinti dviračių takais savo rajone? O gal jų trūksta? Pasidalinkite savo istorijomis!