Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Elektrinis paspirtukas: koks, kur ir už kiek?

 

Elektinių paspirtukų pardavėjai pastebi, jog pernai išaugusi šių prekių paklausa, šiais metais šoktelėjo į dar neregėtas aukštumas (Irmanto Gelūno nuotr.)

Dar pernai viršiję visus pardavimų rekordus elektriniai paspirtukai užkariavo ne tik Vilniaus, bet, regis, ir visos Lietuvos gatves. Nors sostinės gyventojai ir turi galimybę paspirtukus išsinuomoti, visgi didelė dalis žmonių nusprendžia juos įsigyti.

Kaip teigia el. paspirtukais prekiaujančių įmonių atstovai, po truputį didėjantis pardavimų kiekis buvo pastebimas jau prieš kelerius metus, tačiau nuo praėjusių metų pavasario el. paspirtukų paklausa pakilo į neregėtas aukštumas ir, atrodo, jog jų įsigyti norinčių gyventojų kiekis neketina mažėti. Lyginant su 2017 metų atitinkamais mėnesiais, parduotų elektrinių paspirtukų kiekis yra išaugęs 4, o kai kur net ir 6 kartus.

„Topo centro“ generalinis direktorius Remigijus Štaras atskleidžia ir stebinančią praėjusių metų tendenciją: paspirtukus pirkti ne tik šiltuoju sezonu. „Praėjusiais metais populiariausių paspirtukų jau nebuvo galima įsigyti balandžio mėnesį, jų tiekimas stabilizavosi tik rudenį, todėl žmonės juos pirko net ir žiemą, dažnai kaip Kalėdinę dovaną.“, – pasakoja R. Štaras.

Anot „Topo centro“ vadovo, absoliuti dauguma paspirtukų pirkėjų į parduotuves ateina jau žinodami, ko nori: įvardija konkretų modelį ir spalvą. Jie puikiai žino kiek ir kuriose parduotuvėse jų išsirinktas paspirtukas kainuoja ir ar kiti pardavėjai jų turi. Populiariausių modelių el. paspirtukai kainuoja apie 400 eurų.

Kaip rodo „Topo centras“ duomenys, neabejotinas paspirtukų lyderis Lietuvoje yra „Xiaomi“. Populiarūs ir kiti technologiškai pažangūs, žinomų gamintojų „Segway“ ar „Razor“ paspirtukai, turintys savo stipriųjų pusių. Mėgstančių komfortą tarpe populiariausi „Ekoride“ paspirtukai, kurie dažnai būna galingesni nei 1000 W.

„Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė pastebi, jog lietuviai yra ištikimi klasikai bei dažniausiai renkasi juodos ir baltos spalvos el. paspirtukus, kurių kainos varijuoja nuo 400 iki 900 eurų. Tarp populiariausių ji taip pat įvardija „Xiaomi“ ir „Segway“ el. paspirtukus. Kadangi Pigu.lt  klientų pagrindinis pageidavimas yra el. paspirtukas, atitinkantis kainos ir kokybės santykį, dažniausiai pirkėjai būtent ir įsigyja „Xiaomi“ prekės ženklo paspirtukus. Šis prekės ženklas veržiasi į lyderio pozicijas visos išmaniosios technikos asortimente.

Įmonės „Electrocity“ vadovas Lukas Mackevičius pastebi, jog populiariausi el. paspirtukai yra kompaktiški, nes žmonėms svarbu, kad el. paspirtukas neužimtų daug vietos, būtų lengvas ir greit sulankstomas bei įkraunamas. Anot L. Mackevičiaus, žmonės, ieškantys elektrinio paspirtuko, labiausiai atkreipia dėmesį į jo nuvažiuojamą atstumą vienu įkrovimu, maksimalų greitį bei el. paspirtuko svorį, kad galėtų lengvai užsinešti ir į trečią aukštą. Daugiau prieš nusprendžiant įsigyti naują priemonę pasidomėję klientai, atkreipia dėmesį, ar el. paspirtukas turi amortizatorius, kokio gamintojo yra baterija ir per kiek laiko ją galima įkrauti. Už ilgaamžį ir kokybišką el. paspirtuką klientai negaili sumokėti ir 1000 eurų.