Kalba ekspertai Kalba gyventojai Naudinga žinoti

Etapinės renovacijos rezultatai – mažesnės sąskaitos už šildymą

Gyventojams, negaunantiems valstybinės paramos savo namo renovacijai, „Mano būsto“ įmonių grupė pasiūlė alternatyvą – etapinės renovacijos paslaugą. Tai – puikus būdas ne tik atsinaujinti, bet ir sumažinti savo sąskaitas taupant šilumos energiją. Tuo jau įsitikino Vilniuje esančio V. Vaitkaus 5-ojo daugiabučio gyventojai, sostinėje pirmieji nusprendę pasinaudoti etapinės renovacijos nauda.

Jau galima vertinti pirmuosius rezultatus

Pirmuoju etapinės renovacijos etapu buvo pakeistas ir apšiltintas stogas bei dvi galinės sienos. Tik baigus darbus daugelis gyventojų sakė iškart jaučiantys skirtumą: „Jaučiu skirtumą. Labai tikiuosi, kad ir kaina už šildymą bus mažesnė. Kol kas viskas labai gerai“, – džiaugėsi Andrius. Jam pritarė ir kaimynė Ilona, pasijuokusi, kad namo gyventojai dabar gali ir vėliavą išsikabinti, nes yra pirmieji, galintys pasigirti etapinės renovacijos rezultatais.

Lyginant vidutinio 2 kambarių buto šilumos energijos suvartojimą, galime matyti pokytį: 2016 m. gruodį buvo suvartota 18,08 kWh/m² šilumos energijos, o 2017 m. gruodį, jau po renovacijos, – 13,61 kWh/m², o tai yra net 25 proc. mažiau.

Pasak 2-iejų kambarių buto gyventojo, už šildymą jis mokėjo net 10 eurų mažiau nei gruodžio mėnesį prieš metus. Taigi, lyginant vidutinio 2 kambarių buto mokestį už šildymą prieš ir po renovacijos galime matyti ženklų skirtumą.

Vidutinė gruodžio mėnesio temperatūra lyginant 2016-uosius ir 2017-uosiu metus labai panaši. 2016-aisiais vidutinė mėnesio temperatūra buvo -0,6 laipsnių šalčio, neseniai praėjusį gruodį temperatūra laikėsi apie 0,5 laipsnių šilumos.

Taigi, galime kelti prielaidą, kad už šį šildymo sezoną (jei šildymas bus išjungiamas balandžio mėnesį), gyventojai už vidutinio 2 kambarių buto šildymo paslaugas mokės bent 50 eurų mažiau.

Etapinės renovacijos nauda

Renovuojant etapais patys gyventojai sprendžia ne tik kurie darbai bus atliekami pirmiausiai, bet ir kokios medžiagos bus naudojamos. Taip suteikiama galimybė imtis prioritetinių darbų ir, kaip teigia „Mano būsto“ Pardavimų ir plėtros grupės vadovas Julius Paulauskas, spręsti skaudžiausias namo problemas. Jis taip pat priduria, kad taip ne tik pagerinama namo būklę ir sumažinamos energijos sąnaudos, bet ir didinama būsto vertė.

„Įgyvendinant etapinę renovaciją, prioritetas skiriamas energiją taupančioms priemonėms, tokioms kaip šilumos punkto atnaujinimas, stogo remontas ir šiltinimas, probleminių sienų šiltinimas, langų keitimas ir pan. Siekiama didžiausios naudos už mažiausią kainą“, – teigė J. Paulauskas. Taip apt išvengiama ne tik įsiskolinimų bankams, bet ir viešųjų konkursų, kuriuose didžiausią įtaką turi pasiūlyta mažiausia kaina, o ne kokybė.

Pasak „Mano būsto“ Gyvenamųjų namų administravimo departamento direktorius Mindaugo Genio, etapinė renovacija – įprasta praktika Vakarų Europos šalyse. Tai liudija ne tik žmonių norą taupyti, bet ir jų sąmoningumą, sprendžiant su namu susijusias problemas: „Labai džiugu, kad pagaliau atsiranda supratimas, jog gyventojai yra savo turto šeimininkai ir patys gali priimti sprendimus – pradedant kas turi būti tvarkoma, baigiant parinktomis priemonėmis ir mokestiniu laikotarpiu. Tikiuosi, kad V. Vaitkaus 5 namo gyventojai savo pavyzdžiu parodys, jog sprendimai, priimami pačių yra pats geriausias žingsnis, siekiant ne tik sutaupyti, gyventi komfortiškiau, bet ir bendruomeniškiau – juk verdiktą priimti visi turi bendru sutarimu.“