Šiandien rajone

Gabalėlis Japonijos – Vilniaus centre

Apie viešo japoniško sodo įkūrimą Lietuvoje kalbama jau keletą metų, tačiau nuo pažadų prie darbų pereita kur kas vėliau. Tiesa, Vilnius šiandien tokį sodą turi, tačiau jo lankymas dėl nebaigtų darbų šią vasarą ribojamas. Rudenį planuojamas oficialus šio sodo atidarymas.

T. Kosciuškos g. 26, Sluškų slėnyje duris atvėrė japoniškas sodas su šaltiniu SEI SHIN EN  (liet. Tyros širdies sodas). Sodas vilniečiams pristatytas birželio 17 d. Jis dar nėra pilnai įrengtas, bet lankytojų laukia sekmadieniais.

„Deja, vasaros metu sodą galima aplankyti tik sekmadieniais nuo 11 iki 16 val.“, – komentavo sodo administratorė Marija Šimanskaitė. Taip pat, yra galimybė mažoms grupelėms užsiregistruoti į valandos pasakojimą apie sodą ir matcha arbatos ragavimą už paramą sodui. Čia taip pat rengiami ir kultūriniai renginiai, taip pat už paramą sodui, kadangi baigiamiesiems darbams dar stinga lėšų.

Mums atvykus, prie sodo vartų mus pasitiko viena iš sodą prižiūrinčių savanorių. „Sodui reikalinga nuolatinė priežiūra. Man patinka čia ateiti ir padirbėti – tai savotiškas poilsis ir meditacija“, – pasakojo savanorė.

Anot sodo įkūrėjų, jo ištakos yra čia tekantis šaltinis. 2005 metais šioje vietoje čiurlenęs šaltinis buvo įrašytas į saugojamų objektų sąrašą, paskui nuspręsta įkurti čia sodą. Šiandien didžiausias dėmesys yra skiriamas šaltinio sutvarkymui, nepažeidžiant jo natūralumo ir kartu harmonizuojant visą Sluškų slėnio aplinką.

Nuotraukų galerijoje – japoniško sodo SEI SHIN EN vaizdai.