Šiandien rajone

Iki kada Vilnių puoš gėlės?

Šį rudenį Vilniuje jau pasodinta 11 tūkstančių gėlių

Vasara baigėsi, tačiau sostinėje vis dar galima išvysti net ir niūrias dienas ryškiai nudažančias gėles. „Kalba vilniečiai“ nusprendė pasidomėti, kiek šią vasarą visame mieste buvo pasodinta gėlių, ar daug pastangų kainavo jų priežiūra ir iki kada jos dar puoš miestą.

Kaip pasakoja įmonės „Mano aplinka“ vykdančioji direktorė Diana Lubė, Vilniuje šių metų pavasarį buvo pasodinta beveik 11 tūkstančių, o vasarą beveik 32 tūkstančiai gėlių. Pavasarį, tik atšilus orams miestą papuošė našlaitės, o vasarą miesto gatves nudažė surfinijos, petunijos, įvairių rūšių begonijos, serenčiai, lakišius ir gerberos. Jau dabar rudens sezonui Vilniuje yra pasodinta beveik 11 tūkstančių našlaičių ir viržių.

Tradiciškai, pagrindine gėlių vieta tapo centrinė miesto dalis. Visgi, kaip pabrėžia ir D. Lubė, gėlės yra ne tik Vilniaus centro puošmena, bet ir vietų, esančių gerokai už jo. „Sodiname gėlės įvairiose vietose: centre, miegamuosiuose rajonuose, kaip Karoliniškės, Šnipiškės ar Fabijoniškės, taip pat ir Grigiškėse.

Praėjęs vasaros sezonas gėles prižiūrintiems darbuotojams buvo kupinas iššūkių. Dėl kaitrios saulės, kurios metu gėlių laistyti negalima, laistymas vyko sutemus, naktį. Už gėlynų priežiūrą nuolatos buvo atsakingi 15 žmonių, kurie nuskabydavo žiedelius, reikalui esant, gėles persodindavo.

Jau kelerius metus iš eilės, dar pavasarį Vilniaus miesto gatves pradeda puošti įmonės „Mano aplinka“ darbuotojai. Kaip pasakoja šios įmonės vykdančioji direktorė Diana Lubė, tai vienas svarbiausių ir maloniausių visų metų darbų.

„Gėlės mieste yra natūralus jo puošybos elementas. Gėlės miestui suteikia gyvybės, žaismingumo, spalvų, ypatingai pavasario ir rudens metu, kai miestui trūksta žalumos. Gėlės yra privalomas miesto elementas ne tik Lietuvoje“, – teigia D. Lubė.

„Mano aplinkos“ atstovė pažymi, jog vasarinės gėlės miestą puoš iki pirmųjų šalnų, o rudeninės ilgiau, iki ryškesnių oro sąlygų pasikeitimų. Dabar įmonės darbuotojai ruošiasi ne tik rudeninių gėlių priežiūrai, bet ir didžiausiam rudens darbui – nukritusių medžių lapų tvarkymui.