Šiandien rajone

Įmonė „Mano aplinka“ pradeda didžiuosius rudens darbus

Vilniuje veikianti ir aplinkos bei želdynų priežiūrą įvairiuose sostinės rajonuose vykdanti įmonė „Mano aplinka“ sparčiai įsibėgėja, vykdant didžiuosius rudens darbus. Apie pagrindines užduotis, naudojamą techniką ir patiriamus iššūkius pakalbinome įmonės vykdančiąja direktorę Dianą Lubę.

Kaip pasakoja „Mano aplinka“ atstovė, nesunku atspėti, jog rudens sezoną pagrindinis jų darbas – lapų tvarkymas, kuris yra labai svarbus, siekiant išlaikyti pėsčiųjų saugumą. Nors lapai ir nėra šiukšlės, tačiau iškritus lietui, šaligatviai tampa slidūs, todėl čia reikalingas ne tik tinkamas, bet ir laiku vykdomas lapų tvarkymas, padedantis apsaugoti vilniečius nuo nemalonių situacijų paslydus.

D.Lubė neslepia, kad didžiausias rudens iššūkis, lapams krentant ne vienu metu, po truputį ir be pertraukų – išlaikyti kietąsias dangas, šaligatvius, gatves ir takus, švariomis.

Taip pat, nepalankios rudens oro sąlygos: lietus ir žvarbus vėjas tik dar labiau apsunkina darbą lauke, o atlikus darbus, pasiektas rezultatas matomas labai trumpai. Šis procesas įmonės darbuotojus neramina iki pat žiemos, kol nuo Vilniaus mieste esančių medžių nenukrenta visi lapai.

Vilniuje rudens sezono metu šios įmonės darbuotojai  išveža net apie 4000 tonų lapų.

Lapų tvarkymo eiga vykdoma gana paprastai: surinkti lapai laikomi dideliuose maišuose, kad jų atgal neišpūstytų vėjas. Toliau jie surenkami stambiąja technika ir išvežami į artimiausią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, kurioje jie kompostuojami, o po kurio laiko tampa puikia kompostine žeme.

Aišku, darbuotojams stipriai darbą palengvina ir kiekvienais metais vis modernėjantys įmonės technikos resursai.

Vykdančioji direktorė atskleidžia, jog „Mano aplinkos“ tikslas rinktis kuo universalesnę techniką, pritaikomą visais metų laikais ir galinčią atlikti skirtingus darbus.

„Rudens sezonu mūsų naudojama technika yra tokia pat kaip ir kitais metų sezonais. Keičiame padargus, darbo principus. Pavyzdžiui – jei vasaros metu kiekvienas traktorius dirba individualiai, tai rudens metu komplektuojame kelias transporto priemones, buitiškai tariant – komplektuojame traukinukus – naudojame vieną traktorių su keltuvu ir du traktorius su priekabomis, vieną užpildžius jis keliauja į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, o tuo tarpu keltuvas krauna lapus į priekabą.  Darbas šiuo principu leidžia išvengti tusčio prastovos laiko“, – apie darbo organizavimą pasakoja D.Lubė.

Rudens metu Vilniuje dirba daugiau nei 40 „Mano aplinkos“ stambiosios technikos ir beveik 100 smulkiosios technikos vienetų.

Kalbant apie paprastesnes rudens darbuose naudojamas priemones, kaip grėbliai ar kastuvai, „Mano aplinkos“ arsenale jų galima priskaičiuoti net ne dešimtis, o šimtus.

„Kiekvienas įrankis turi savo tarnavimo laiką ir dėl intensyvaus jo naudojimo bei darbų gausos, resursai išnaudojami pakankamai greitai. Vien per kelis žiemos mėnesius su traktoriais dirbdami prasukame virš 1000 motovalandų. Net technikos tiekėjai stebisi,  kokie mūsų išnaudojimo rodikliai“, – apie įtemtą darbų grafiką pasakoja „Mano aplinkos“ atstovė.