Naudinga žinoti Renginiai

Jau greitai – Vilniaus šviesų festivalis

Vilniaus šviesų festivalis – sostinės gimtadienio simbolis, kuris kiekvienais metais vis įspūdingesnis. Šiemet Vilniaus senamiesčio gatves, tiltus, skulptūras bei Bažnyčias nušvies unikalios šviesų instaliacijos, kurios sudomins kiekvieną atvykusįjį. „Kalba vilniečiai“ redakcija dalinasi festivalio detalesne informacija bei pateikia įdomių faktų.  

1323 metais sausio 25-ąją dieną kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš savo laiškų, taip visiems laikams Europos žemėlapyje įrašydamas vakarų europiečiams iki šiol mažai pažintą kraštą – Vilniaus miestą. Dabar šis įvykis ir data laikomi Vilniaus gimtadieniu.

Šiais metais Vilniaus šviesų festivalio metu sostinės gimtadienis bus švenčiamas daug šviesiau, ryškiau ir išraiškingiau. Vilniaus senamiestyje ir jo gatvelėse, skveruose nusidrieks unikalios šviesų instaliacijos, kurios didmiesčiui įkvėps gyvybės bei išryškins miesto architektūrą, o gyventojams suteiks nepamirštamus potyrius!

Organizatoriai kviečia švęsti Vilniaus gimtadienį taip, kaip jo nusipelnė nuostabusis Gedimino miestas.

Norint stebėti Vilniaus šviesų festivalio detalesnę ir naujausią informaciją, galite atsisiųsti mobiliąją programėlę – „Vilnius Light Festival“ (liet. „Šviesų festivalis“). Taip pat kviečiame apsilankyti ir internetinėje svetainėje: https://lightfestival.lt/

Mobiliojoje programėlėje patogiai ir suprantamai rasite festivalio objektų sąrašą, papildytą aprašymais, vietos lokacijomis bei laiko intervalais, kurių dėka galite planuoti savo vakarą taip, jog aplankytumėte Jums įdomiausias bei patraukliausias vietas, pamatytumėte išsvajotas, dar neregėtas šviesų platybes! Jūsų patogumui, aplikacijoje taip pat galėsite žymėtis objektus, kuriuos jau aplankėte, o lengvesniam objektų suradimui, siūloma maršrutus sekti kartu su žemėlapio pagalba.

Kiekviena instaliacija turi savo istoriją, kuri dažnai siejama su žmogumi, jo jausmais, mintimis ir emocine būsena. Atvykę į festivalį, turėsite šaunius potyrius, kuriuos papildys ir žvaigždžių, galaktikos elementai, ir reklaminiai sumanymai, taip pat įvairios unikalios instaliacijos, kuriomis norima perteikti žmonėms viltį, požiūrį į gyvenimą ir vertybes.