Šiandien rajone

Justiniškių gyventojai renka vardą skverui: pasiūlymai labai išradingi!

Sostinės centre dauguma skverų turi jiems skirtus pavadinimus, tačiau miegamuosiuose rajonuose tai yra labiau išimtis nei taisyklė. Štai Justiniškėse tarp Taikos, Justiniškių ir Rygos gatvių esantis skveras kol kas yra bevardis. Todėl Justiniškių seniūnija kviečia gyventojus prisidėti prie savo rajono kūrimo ir suteikti šiai erdvei pavadinimą.

Pasak Justiniškių seniūnės Jurgitos Ambrasienės, Justiniškėse kaip ir kituose sostinės miegamuosiuose rajonuose joks skveras neturi pavadinimo. „Norisi, kad ir miegamajame rajone, kuriame gyvena beveik 30 tūkstančių žmonių, jaustųsi gerai ir būtų laimingi. Juk daug lengviau identifikuoti vietą, kai ji turi pavadinimą“, – teigia J. Ambrasienė.

Justiniškėse praėjusiais metais atidaryta Sigito Gedos alėja. Ši vieta pavadinta poeto vardu ne veltui, nes S. Geda daug metų netoli jos gyveno. Tais pačiais metais atnaujintas bei sutvarkytas ir kitas skveras, kuriam šiandien justiniškiečiai renka vardą.

Iki birželio 1 d. vyks apklausa, kurioje kiekvienas, kam rūpi ši erdvė, gali balsuoti už jam priimtiniausią skvero vardą arba siūlyti savo variantą.

Tarp siūlomų vardų yra ne tik gatvių pavadinimai (Taikos skveras, Rygos skveras), bet ir gerą skvero aurą apibūdinantys vardai – Plačių šypsenų, Šypsenų, Laimingų žmonių, Vilties, Meilės, Ramybės, Vertybių skveras. Kiti gyventojai siūlo skverui suteikti žinomų žmonių vardą, pavyzdžiui, Svaro (Gabrieliaus Liaudansko), Brolių Lavrinovičių, Marijono Mikutavičiaus, Antano Šurnos, Arvydo Sabonio skveras.

Birželio 1 dieną, peržvelgus visus pavadinimų pasiūlymus, bus atrenkami daugiausiai balsų gavę variantai. Tada bus sprendžiama, ar reikia antro balsavimo etapo, jei taip, žadama jį rengti rudenį.

O kokį vardą šiam skverui duotumėte Jūs?