Kalba gyventojai

Ką daryti, kad smarkios liūtys nepridarytų žalos daugiabučiui?

Smarkios vasariškos ar rudeniškos liūtys – išbandymas ne tik gatvėms, bet ir daugiabučiams namams.

Lietuvoje vasarą ir rudenį užklumpančios liūtys – išbandymas ne tik miestų gatvėms, bet ir daugiabučių lietaus nuotekų sistemai. Seni, susidėvėję ar užsikimšę lietaus nuotekų stovai tampa didele problema daugiabučių gyventojams. O jei namo lietvamzdis dar ir kiauras, tai veikti būtina nedelsiant.

Žirmūnuose Lina gyvena jau 8 metus. Gyvendama senos statybos daugiabutyje, kuris jau skaičiuoja 51 metus, ji pastebėjo įsisenėjusią problemą – kai lydavo, pro prakiurusius lietvamzdžius nenumaldomai bėgdavo vanduo. Suprantama, kad vasaros liūtis moteris pasitikdavo su nerimu ir baime. Juk taip, kaip patvinsta miesto gatvės, gali patvinti ir jos būstas, o kartu su juo ir brangiausias namų turtas.

Minėtą problemą buvo bandyta spręsti, bet, pasak Linos, tik paviršutiniškai. Lietvamzdį tam kartui išvalo, bet prapliumpa lietus ir vėl tos pačios bėdos ir vargai. Kai namą pradėjo prižiūrėti „Mano BŪSTO“ klientų asmeninis vadybininkas Tomas Paukštys, Linos teigimu, prasidėjo taip laukti pokyčiai ir problemų sprendimas iš esmės.

„Mūsų namo vadybininkas Tomas mus kamavusį lietvamzdžių klausimą išsprendė operatyviai ir rezultatyviai. Iki jo atėjimo namo priežiūros klausimai buvo sprendžiami lėtai arba išvis nesprendžiami, o jis parodė iniciatyvą ir rado būdą, kaip išspręsti mūsų problemą. Ačiū jam už pagalbą. Jo dėka galime nebebijoti ir smarkiausių liūčių!“, – gerų žodžių namo vadybininkui negailėjo Lina, kuri su kaimynais pagaliau gali lengviau atsikvėpti.

Būna, kad po smarkios liūties namo lietvamzdžiai tiesiog nebeatlaiko. Nuo stogo varvantis vanduo pro plyšius patenka ir į gyventojų butus: sudrėksta sienos, sugenda buitinės technikos prietaisai. Nuostolius baisu skaičiuoti.

Jei lietvamzdžių vasarą tvarkyti nesinori, rudenį ši problema dar labiau padidėja, nes juos užkemša dar ir rudeniai lapai, smulkios šakelės. Jei šalia namo auga lapuočiai medžiai, lietvamzdžius rekomenduojama valyti reguliariai, bet kartą per sezoną.