Kalba ekspertai

Kada laiptinės durys ne tik saugo, bet ir taupo šilumą?

Ar atkreipėte dėmesį, kaip atrodo daugiabučių laiptinių durys? Ar jos gražios ir tvarkingos? O gal  sukrypusios ir pro jas švilpauja vėjai? Energetikai pastebi, kad šaltuoju metų laiku pro lauko duris išvaistoma nemažai šilumos energijos, todėl gyventojai moka ir už tai, ko nesunaudoja. Išeitis, kaip gyventi saugiai ir taupyti šilumą – pakeisti laiptinės, tambūro bei rūsio duris.

Geri pavyzdžiai užkrečia

Vieno namo gyventojai, pamatę, kaip tvarkosi šalia esantis namas, neretai seka jų pavyzdžiu. Taip padarė ir Žirmūnų gyventojai.

Žirmūnų gatvės 75 name gyvenantys žirmūniškiai nutarė pasikeisti duris ir įmontuoti telefonspynę. „Dabar jaučiuosi ramiau, nes pašaliniai į mūsų laiptinę taip lengvai neužeina“, – sakė name gyvenanti moteris. Anot jos, anksčiau bet kas galėjo užeiti į laiptinę ir tai ją labai neramino.

„Mano Būsto“ grupės įmonių klientų asmeniniai vadybininkai pataria gyventojams ne tik keisti senas duris, bet ir įsirengti telefonspynes, nes paprastą durų kodą lengva atspėti.

Netoliese esančio Žirmūnų 91 namo gyventojai taip pat susitvarkė: pasikeitė ne tik laiptinės, bet ir rūsio duris. Dabar laiptinė atrodo tvarkingai ir gražiai, o ir durys yra sandaresnės ir leidžia gyventojams gyventi taupiau.

Ir taupiau, ir saugiau

Per pastaruosius 2 metus Vilniuje „Mano Būsto“ grupės įmonės daugiabučiuose pakeitė ir atnaujino 178 lauko duris. Šis skaičius nuolat auga, nes norinčiųjų pakeisti senas, nesandarias duris į naujas atsiranda vis daugiau.

„Mano Būsto“ Inovacijų ir energetinio efektyvumo specialistai sako, kad keičiant senas laiptinės duris svarbu pasirinkti kokybišką produktą, o taip pat pagalvoti ir apie patikimus durų pritraukėjus. Jų teigimu, įrengus sandarias duris, sutvarkius pritraukėjus, tambūro praėjimą, šilumos nuostolius galima sumažinti iki 20 procentų.

Kada geriausias metas keisti duris? Šie darbai atliekami ne tik vasarą, bet ir rudenį. Naujos ir sandarios durys šaltuoju metų laiku neįsileidžia ne tik šalčio, bet ir neprašytų svečių.

Jeigu norite, kad Jūsų name būtų pakeistos laiptinės ar rūsio durys, būtų įrengtos telefonspynės, kreipkitės į savo namo administratorių arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.