Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Kaip apsaugoti savo turtą šventiniu laikotarpiu?

Artėja gražiausios metų šventės. Skubėdami ieškoti dovanų, planuodami vaišių stalą ir apsilankymus svečiuose, nepamirškite pasirūpinti ir savo namų turtu. Saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovas Arūnas Lobanovas dalijasi naudingais patarimais, kaip nenukentėti nuo ilgapirščių.

Kokie daiktai dažniausiai vagiami daugiabučių laiptinėse?

Jaunos šeimos laiptinėse laiko vežimėlius, rogutes. Kiti laiko dviračius, net ir prabangius. Vagys nusižiūri tokius daiktus ir ima juos vogti. Paprastai, gyventojai kreipiasi ir prašo įrengti laiptinių kameras tada, kai jau nukenčia nuo vagių. Iki to laiko jie mano, kad gyvena saugiai.

Kokia yra laiptinės ir kiemo stebėjimo kameromis nauda?

Svarbiausia tai, kad galima atsekti įvykį. Mes žinome, kada, kas, ką padarė. Pavyzdžiui, kai įvyksta eismo įvykis daugiabučių automobilių stovėjimo aikštelėje, nustatyti, kas padarė pažeidimą, galime pagal numerį. Kadangi žiemą būna slidu ir sunku pravažiuoti, tokių įvykių būna daug.

Verta paminėti ir prevenciją nuo automobilių vagysčių. Tai aktualu prabangių automobilių savininkams. Tokiuose automobiliuose yra lengvai nuimamos detalės: žibintai, apdailos detalės. Todėl jie tampa vagių taikiniu. Būna, kad ateina žmogus ryte prie savo automobilio ir mato sulamdytą priekinį automobilio sparną, nulaužtą veidrodėlį. Jei įvykį užfiksavo vaizdo kameros, galima atsukti įrašą: pasižiūrėti, priartinti vaizdą ir nustatyti, kas įvykdė nusikaltimą, kreiptis į policiją. Taip galima užkirsti kelią tokiems įvykiams.

Be to, kameros drausmina ir pačius nusikaltėlius. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama, jie nieko nedarys.

Kaip patartumėte apsaugoti savo namus per šventes?

Šventiniu laikotarpiu dalis žmonių išvyksta į kelionę, į svečius ir palieka savo namus. Labai dažnai nukenčia žmonės, gyvenantys nuosavuose namuose ir daugiabučių pirmuose aukštuose. Prieš išvykstant būtina patikrinti, ar tikrai viskas uždaryta. Būna, kad gyventojai palieka langą šiek tiek atidarytą. Būtina pasirūpinti langų apsauga: apsauga nuo iškėlimų, taip pat galima įsigyti apsaugines žaliuzes. Langai be apsaugų palengvina nusikaltėliams pateikimą į namus. Tai itin aktualu gyvenantiems pirmame aukšte.

Geriausia prevencija nuo vagysčių – apsaugos sistema, įrengtos kameros, tiesioginis teritorijos stebėjimas 24 valandas per parą.

Pastebėjome, kad per šventes padažnėja gaisro atvejų. Nepalikite žvakių prie pat eglučių. Dar rekomenduoju turėti namuose gesintuvą, jei atsitiktų nelaimė.

Ačiū už atsakymus!