Šiandien rajone

Kaip vilniečiams sekasi laikytis karantino sąlygų: komentuoja policijos atstovas

J. Stacevičiaus nuotr.

Tikrą pavasarį primenantis oras gyventojams tampa vis didesniu iššūkiu laikytis nuo praėjusio šeštadienio sugriežtėjusių karantino sąlygų. Gyventojai praleidžia daugiau laiko lauke ir dažnai pamiršta elgtis saugiai bei nekelti pavojaus ne tik sau, bet ir aplinkiniams. „Kalba vilniečiai“ nusprendė pasidomėti, kaip miesto gyventojams iš tiesų sekasi laikytis atnaujintų karantino sąlygų ir kiek nusižengusiųjų policijos pareigūnams jau pavyko užfiksuoti.

Nepaisančių nurodymų – mažuma

Policijos duomenimis iki šio antradienio Vilniuje buvo išrašyti 236 protokolai, žymintys, jog asmuo nesilaikė galiojančių karantino sąlygų. Penktadienį užfiksuoti 26, šeštadienį 69, sekmadienį 61, o štai pirmadienį – net 80 už karantino sąlygų nesilaikymą surašytų protokolų.

Kaip nurodo policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis, Vilniaus apskrityje iki šiol už karantino pažeidimus yra surašytas didžiausias protokolų skaičius.

Nuo šeštadienio baudos fiziniams asmenims už nurodytų karantino sąlygų pažeidimus svyruoja nuo 500 iki 1500 eurų. Pirmą kartą asmenys baudžiami puse minimalios baudos – 250 eurų.

Anot policijos atstovo, daugiausiai žmonių praleisti laiką lauke renkasi už miestų esančiuose pažintiniuose takuose bei prie vandens telkinių, tuo tarpu didžiųjų miestų parkuose, skveruose ir aikštėse – žmonių daug mažiau.

„Didžioji dalis visuomenės yra sąmoningi, laikosi reikalavimų, jei išeina į lauką – laikosi nustatytų rekomendacijų, dėvi kaukes, laikosi higienos normų“, – apibendrintai teigia R.Matonis.

Nauji privalomieji nurodymai

Seimas prieš savaitę skubos tvarka pritarė Vyriausybės siūlymui griežtinti administracinę atsakomybę karantino nurodymus pažeidžiantiems asmenims. Tikimasi, jog griežtesnė administracinė atsakomybė atgrasys žmones nuo pažeidimų. Pagal naujas Teisingumos ministerijos teiktas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą nuo šeštadienio siekia nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o policija įgyjo teisę surašyti nusižengimų protokolus.

Dar praeitą savaitę Vyriausybės posėdžio metu viena iš aptariamų temų tapo karantino sąlygų nesilaikantys gyventojai, susibūrimus perkėliantys ant vandens, kur, užsiimdami vandens pramogomis, būriuojasi ir linksminasi. Būtent todėl sveikatos apsaugos ministras pateikė papildomo ribojimo siūlymą, kuriam pritarė ir ministrų kabinetas.

Nuo šeštadienio vienas įsigaliojusių naujų karantino sąlygų pakeitimų tapo draudimas plaukioti mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus. Taip pat pritarta riboti prekybą ne maisto produktais ne tik turgavietėse, prekybos centruose ir parduotuvėse, bet ir viešosiose prekybos vietose. Už šių karantino sąlygų nesilaikymą gyventojų laukia griežtos baudos.

„Kalba vilniečiai“ primena, jog Lietuvoje karantinas įsigaliojo nuo kovo 16 dienos, po dviejų savaičių jis buvo pratęstas dar dviems savaitėms, iki balandžio 13 dienos. Vakar, antradienį,  Saulius Skvernelis patvirtino, jog Lietuvoje karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėms, tačiau po Velykų savaitgalio bus svarstoma apie karantino sąlygų švelninimą, pirmiausia – smulkiajam verslui.

Tiesa, anot S.Skvernelio, šis savaitgalis visiems šalies gyventojams bus itin svarbus, po kurio paaiškės, ar gyventojai yra sąmoningi ir paiso karantino nurodymų. Primename, jog artėjantį Velykų savaitgalį nuspręsta riboti įvažiavimus į miestus ir miestelius, jog būtų užkirstas kelias karantino sąlygų nesilaikymui. Kaip konkrečiai tai bus daroma – dar neaišku, tačiau minima, jog už tai bus atsakingi policijos pareigūnai, jei reiks, bus pasitelkiama ir kariškių pagalba.