Naudinga žinoti

Kas populiariau – dviratis ar paspirtukas?

Nors ilgą laiką transporto priemonių klasika buvo dviratis, panašu, kad šiandien ne vienas keičia jį į elektrinį paspirtuką. Kaip sekasi dviračiui išlaikyti populiarumą, klausiame specialistų.

„Kalba vilniečiai“ nusprendė pasiteirauti įmonių, užsiimančių dviračių bei paspirtukų pardavimu, kaip šiemet sekasi prekyba. Ar artėjant vasarai žmonės perka dviračius, o gal karantinas gerokai apkarpė pardavimus?

„Kaip ir kiekvienais metais, artėjant vasarai žmonės pradeda domėtis dviračiais ir juos pirkti. Pastebime ir fiksuojame ženkliai augantį susidomėjimą elektriniais dviračiais. Kalbant apie tai, kas šiuo metu labiau madinga, tai vienareikšmiškai būtų elektriniai paspirtukai ir jų populiarumas auga jau kelis metus iš eilės. Lyginant su praeitų metų kovo-balandžio mėnesiais, šiais metais jau parduoda 39 %  daugiau paspirtukų. Dviračių pardavimai lyginant su praeitų metų analogišku laikotarpiu išaugo 28 %“, – sako elektroninės parduotuvės „Varlė“ komunikacijos specialistė Alina Kazakevič.

Dviračių parduotuvės „ProSport“ direktorius Edvinas Paulauskas pripažįsta, kad nors ir internetinė prekyba nesustojo, karantinas iš ties paveikė pardavimų skaičius.

„Savo klientams mes rekomenduojame apsilankyti parduotuvėje ir išbandyti dviratį gyvai. Išimtiniais atvejais karantino metu, mes suteikdavome galimybę be kontakčiu būdu dviratį apžiūrėti, pasimatuoti, su juo pavažiuoti. Žinoma, lyginant su praėjusiais metais, internetinė prekyba išaugo kelis kartus, bet apskritai pardavimai kovo-balandžio mėnesiais yra ženkliai mažesni nei praėjusiais metais. Kardinaliai situacija pasikeitė praėjusį penktadienį atidarius parduotuves – lyginant su praėjusių metu tuo pačiu laikotarpiu, pardavimai išaugo 1,5-2 kartus. Žmonės išsiilgę judėjimo ir tikriausiai supranta, kad šį sezoną tiek nekeliaus svetur, kaip ankstesniais metais. Dviratis vis tiek išlieka smagia, efektyvia bei kokybiška laisvalaikio praleidimo priemone“.

Jau ketvirtą sezoną dirbančios dviračių parduotuvės „Velonova“ bendrasavininkas Gediminas Kaupas sako, kad dviračiai vis dar išlieka ta perkama preke. „Dviračių susidomėjimo srautai tikrai nemažėja. Karantinas tikrai dviračių pirkimui neigiamo poveikio nepadarė, sakyčiau, kad net ir išėjo į naudą. Internetu dviračiai buvo perkami, tačiau tikrai nedaug. Kuomet prasidėjo karantino švelninimas ir mums buvo leista dirbti, iš karto pasijautė didesnis žmonių susidomėjimas. Šiuo metu mes savaitgalį parduodame dvigubai daugiau dviračių nei ankščiau. Praėjusiais metais savaitgalio metu parduodama 10-15 dviračių, dabar – 25-30”.

Specialistai paklausti, kiek šiandien vidutiniškai kainuoja laisvalaikio praleidimui – mieste, parkuose, miško takuose skirtas važiuoti dviratis, sako, kad kaina gali svyruoti nuo 500 iki 800 Eur, o naujesni ir turintys daugiau funkcijų modeliai gali kainuoti ir 1000 eurų.

Specialistų patarimai perkantiems naują dviratį:

  • Svarbiausias klausimas – koks Jūsų tikslas?
  • Pagalvokite, kokiais keliais važinėsite (miesto, kalnuotomis vietovėmis, treke ir t.t.);
  • Apsibrėžkite biudžetą;
  • Svarbu dėmesys rėmo dydžiui (renkamas atsižvelgiant į pirkėjo ūgį);
  • Kitos svarbios detalės: stabdžiai, amortizatoriai, balnelis, vairas, papildomi priedai, kurie lemia didesnį važiavimo saugumą ir patogumą.
  • Taisyklė Nr. 1 – dviratį būtina „pasimatuoti“. Jis turi būti patogus važiuojant. Paprastai patogumas priklauso nuo to, ar pasirinkote tinkamą dydį.