Šiandien rajone

Kas „suvalgė“ Žirmūnų „baranką“?

„Žirmūnų baranka“ buvo trumpam dingusi.
„Žirmūnų baranka“ buvo perkelta. Tai iškart pastebėjo gyventojai.

Pirmosiomis 2018 metų dienomis mūsų redakciją pasiekė žinia, kad buvo iškeltas Žirmūnų simboliu laikomas paminklas „Saulės džiaugsmas“, gyventojų dar vadinamas „baranka“. Paminklas stovi adresu Žirmūnų g. 67. Šalia jo šiuo metu statoma prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvė.

Vilnietis Karolis mūsų redakcijai atsiuntė nuotrauką, kurioje užfiksuota, kaip paminklas yra nukeliamas. Gyventojas buvo priblokštas, kodėl be gyventojų žinios vyksta tokie darbai. Nuvykus pasižiūrėti, kur dingo paminklas, radome jį toje pačioje vietoje, tik šiek tiek pastumtą. Statybų aikštelėje plušėjo darbininkai, parduotuvės statybos sparčiai eina į pabaigą. Nors anksčiau buvo skelbiama, kad paminklas bus vežamas restauruoti, panašu, kad jo valanda dar neišaušo.

Vos pradėjus parduotuvės „Lidl“ statybas Žirmūnų g. 67, gyventojai išsikovojo, kad šis paminklas išliktų savo senoje vietoje. Buvo žadama, kad paminklas bus restauruojamas ir stovės prie įvažiavimo į parduotuvę.

„Skulptūra buvo tiesiog perkelta į naująją vietą, kuri iš tiesų yra visai netoli senosios. Artimiausiu metu planuojame sutvarkyti sklypo infrastruktūrą bei, žinoma, drauge restauruoti pačią skulptūrą“, – komentavo „Lidl“ atstovai.

Žymus skulptorius Kazimieras Kisielis „Saulės džiaugsmą“ pastatė 1970 metais prie tuometinio restorano „Žirmūnai“. Tada tai buvo fontanas, kurio kompoziciją sudarė saulę simbolizuojantis diskas ir maža bronzinė vaiko figurėlė. Iki šių dienų išlikęs tik „baranka“ vadinamas diskas. Vaiko figurėlę buvo pasiėmęs saugoti pats skulptorius.