Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Kelionių ekspertė: „Vilniuje dar trūksta veiklų per šventes“

Naujieji metai jau ne už kalnų. Tad imame galvoti, kur praleisti paskutinę metų naktį. Vieni lieka Lietuvoje, kiti – keliauja svetur. Kurios kryptys šventiniu laikotarpiu yra pačios populiariausios? Klausiame kelionių ekspertės, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentės Žydrės Gavelienės.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė
Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė

Kur brangiau švęsti Naujuosius metus: Lietuvos miestuose ar užsienyje?

Atsakyti į šį klausimą tikrai sunku. Kiekvieno keliautojo norai yra skirtingi: vienam didžiausias džiaugsmas yra užkopti į kalną ir geriant karštą arbatą stebėti fejerverkus, kiti mieliau renkasi kokybiškos muzikos koncertą ir prabangią vakarienę draugų būryje. Tad norint lyginti kainas svarbu įvertinti sudedamąsias kelionės dalis.

Būtina pažymėti, kad tiek Vilniuje, tiek Lietuvoje dar trūksta veiklų, ką būtų galima veikti per šventes. Tačiau žmonės keliauja ne vien tik dėl geresnių kainų, bet dėl įdomios veiklos, pažinimo ir svarbiausio dalyko – laiko praleisto kartu.

Kokios populiariausios lietuvių kelionių kryptys žiemą ir Naujųjų metų naktį?

Kai keliaujama su šeima ar su didesne kompanija renkamasi iš patogių variantų. Pageidaujama, kad būtų pasirūpinta turiningu laisvalaikiu, patogiu apgyvendinimu ir skrydžiais. Be abejo, saulėtos ir šiltos kryptys laimi: Kanarai, Kipras, Malta, Izraelis, Turkija, Egiptas. Žiemos švenčių periodu populiariausia ir mėgstamiausia yra Laplandija.

Šiais metais šventinės dienos kalendoriuje itin palankiai išsidėstė – turime net 11 laisvų dienų, jeigu 3 darbo dienas atostogaujame. Taigi, suplanavusiems ilgesnes atostogas, labai išsiplečia atostogų asortimentas – nuo egzotiškos Azijos iki Vakarinės Amerikos pakrantės. Šiemet itin populiarūs Azijos kruizai, nes kainos ir kokybės santykis puikus. Taip pat keliautojų pamėgti Maldyvai, Seišeliai, Kuba, Jamaika, Tailandas ir Indonezijos salos. Australija ir Naujoji Zelandija visada turi savo keliautojų ratą.

Anot kelionių ekspertės, Vilniuje dar trūksta veiklos šventiniu laikotarpiu.
Anot kelionių ekspertės, Vilniuje dar trūksta veiklos šventiniu laikotarpiu.

Ar ne per vėlu planuoti naujametinę kelionę?

Kelionę planuoti galima visada, tik kuo arčiau Naujieji metai, tuo mažiau patogių datų ir geriausių kainų. Tačiau sprendimas keliauti visada pasiteisina. Kaip patyrę keliautojai sako – keliauk kol gali. O kai jau nebeleis sveikata ir kišenė, atostogauk namie arba kažkur arti.

Ačiū už pokalbį!