Kalba ekspertai

Kiek žingsnių per dieną nueina teritorijų tvarkytojai?

Kaip teigia sveikatos ekspertai, norėdami jaustis sveikai, išvengti ankstyvos mirties bei kitų ligų, turime judėti. Kad ir kokia būtų mūsų dienotvarkė, kasdien turime nueiti bent 10 000 žingsnių, o tai yra apie 7 km. O ar įsivaizduojate, kiek žingsnių per dieną įveikia aplinkos teritorijų tvarkytojai? Apie tai kalbamės su „Mano Aplinka“ įmonės atstove Beata Krupina.

Kiekvieną ankstų rytą, nuo 6:00 val., į gatves išskuba teritorijų tvarkytojai, kurie, priklausomai nuo sezono, prisideda prie aptarnaujamų miestų reprezentatyvios išvaizdos. Tvarkinga aplinka ne tik džiugina akį, bet ir pritraukia daugiau turistų, besiveržiančių aplankyti dar neregėtų miestų ir miestelių grožį. „Mano Aplinkos“ darbuotojai ne tik barsto smėlį ir druską žiemos metu, bet ir šluoja šaligatvius, šienauja vejas, prižiūri želdinius ir atlieka kitus aplinkos tvarkymo darbus.

Pavasarį dažnas iš mūsų susimąstome apie savo fizinę būseną. Ar pakankamai judame? Kiek per dieną suvartojame kalorijų? Gal reikia pradėti sekti savo nueitų žingsnių skaičių? O štai „Mano Aplinkos“ atstovės B. Krupinos teigimu, įmonės darbuotojas juda kiaurus metus. Kiekvieną darbo dieną teritorijų tvarkytojas nueina apie 14 286 žingsnius arba apie 10 km.

„Mano Aplinkos“ darbuotojas per savaitę nueina apie 71 430 žingsnių. Pavertus minėtą skaičių į kilometrus, gaunama net apie 50 km, tenkančių vienam darbuotojui, per savaitę. Tai išties įspūdingi skaičiai!

Pasibaigus kalendorinei žiemai, B. Krupina  atkreipia dėmesį ne tik į nueitus tūkstančius žingsnių, bet ir į dar vieną įdomų faktą – tai išbarstyti smėlio ir druskos kiekiai darbo pamainos metu. Visi darbuotojai, priklausomai nuo oro sąlygų, per mėnesį vidutiniškai išbarsto apie 1230 m³ smėlio arba apie 2 tonas druskos.

Kiekvienas gyventojas, kad ir kokį darbą bedirbtų, sukuria tam tikrą pridėtinę vertę. Taip pat ir aplinkos tvarkytojai. Nuėję tūkstančius žingsnių, jie gyventojus pradžiugina tvarkinga aplinka, net ir nešviečiant saulei. Prasilenkę gatvėje, nesivaržykite pasisveikinti, palinkėti gražios dienos, padėkoti už švarą ar paprasčiausiai nusišypsoti. Jie tikrai to verti.