Šiandien rajone

Kokie 2018-ieji buvo Vilniui?

O ką Jūs fiksavote šiemet sostinėje? / Kipro Štremeikio nuotr.

Vilniui kaip ir visai Lietuvai 2018-ieji paženklinti šimtmečio ženklu. Per šiuos metus šiek tiek užaugta ir labai daug atrasta. Pateikiame įdomiausius šių metų sostinės įvykius, apie kuriuos nors viena ausimi kiekvienas vilnietis tikrai girdėjo:

  • Vilnius atšventė savo 659-ąjį gimtadienį. Vien per pirmąjį šių metų ketvirtį sostinėje apsilankė sulaukė 924 535 svečių daugiausia iš Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, JAV, Italijos ir Ispanijos.
  • Bronzinis berniukas grįžo į Žirmūnus. Snieguotą kovo pirmosios popietę šalia naujosios „Lidl“ parduotuvės buvo atidengta Kazimiero Kisielio skulptūra „Saulės džiaugsmas“, kurią vėl papildė senasis bronzinis berniukas.
  • Šimtmečio Dainų šventėje dalyvavo daugiau nei 36 tūkst. dalyvių. Šventėje dalyvavo ne tik kolektyvai iš visos Lietuvos, bet ir pasaulio lietuviai iš 15 šalių. Be to, pirmą kartą į Vilnių atvyko chorai iš Japonijos ir Austrijos, išmokę visą lietuvišką repertuarą.
  • Šiemet Užupio Respublika atšventė 21-erius gyvavimo metus. Būtent prieš du dešimtmečius bohemiškiausias Vilniaus rajonas paskelbė nepriklausomybę ir sukūrė savo konstituciją. Nepriklausomybės diena minima balandžio 1-ąją, taip pabrėžiant nerimtą šio sumanymo pobūdį.
  • 2018-ieji ne tik šimtmečio, bet ir gerumo metai. Pavasarį labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“ kartu su futbolo mokykla „Ataka“ Justiniškių Taikos progimnazijos stadione surengė įsimintiną futbolo turnyrą. Jame dalyvavo ir žinomi šalies vyrai: Arūnas Valinskas, Edgaras Jankauskas, Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, Mantas Stonkus ir Mantas Katleris. Jie tapo vaikų globos namų komandų treneriais – kartu žaidė futbolą bei kitaip smagiai leido laiką. Jau antrą kartą surengtas „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyras” skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą vaikų užimtumą.
  • #Metųkaimynas2018 nudžiugino pačiomis gražiausiomis iniciatyvos ir paprastų žmonių iniciatyvumu bei gerumu, o laimėtoja Kristina iš Justiniškių nepaliauja stebinti gėlių sodais jau ne tik kaimynus, bet ir netoliese esančio prekybos centro lankytojus.
  • Pasirodė Vilnius G-Spot reklama, išpopuliarinusi mūsų sostinę. Apie šią reklamą kalbėjo pasauliniais leidiniai, o specialiai sukurtoje svetainėje apsilankė virš 100 tūkst. lankytojų.
  • Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus. Visas naktis vizito Baltijos šalyse metu popiežius Pranciškus nakvos Vilniuje, nes tik čia yra Apaštalinė nunciatūra.
  • Spalį duris atvėrė MO muziejus. Danguolė ir Viktoras Butkai padarė neįtikėtiną dalyką – surinko didžiulį, kelias kartas apimantį Lietuvos modernaus meno lobyną. Kalbėkime skaičiais – apie 5 000 sukauptų lietuvių menininkų kūrinių. Vilnius tapo tikru Lietuvos modernaus meno lopšiu.
  • „Kalba vilniečiai“ auditorija išaugo beveik iki 40 tūkst.! Visi kartu diskutuodami ir dalindamiesi ieškojome, kas svarbu ar žinoma kiekvienam vilniečiui.