Kalba gyventojai Šiandien rajone

Kokios Lukiškių aikštės nori vilniečiai?

Lukiškių aikštė po rekonstrukcijos darbų pagaliau atverta lankytojams. Ar jau lankėtės? Savaitgalį pakalbinome vilniečius ir pasidomėjome, ką jie mano apie dabartinį aikštės vaizdą.

Ar dabar Lukiškių aikštė atrodo geriau?

Saulėtą sekmadienio popietę vilniečiai noriai leido Lukiškių aikštėje. Vieni šnekučiavosi, sėdėdami ant suoliukų, kiti skaitė stendus, kuriuose aprašyti aikštės memorialo pasiūlymai.

Dalis praeivių stebėjosi pokyčiais: „Lankausi čia pirmą kartą. Tiesą pasakius, šitas vaizdas man yra geresnis negu buvo anksčiau. Gerai, kad yra grįstas takelis, o ne tas smėliukas, nuo kurio batai raudoni lieka“, – sakė Laura.

Atnaujintus takus įvertino vilniečių pora Daiva ir Robertas: „Man tai daug geriau, nes anksčiau tas žvyras buvo toks nepatogus vaikščioti. Aikštė buvo graži, bet po lietaus būdavo sunku praeiti.“

Dalis žmonių svarstė, kaip aikštė atrodys vakare: „Sunku dabar vertinti, reiktų pažiūrėti kaip aikštė bus apšviesta vakare.“

Dabartinis Lukiškių aikštės vaizdas patinka toli gražu ne visiems: „Atrodo kaip kapinės vidury miesto“. Panašūs komentarai užplūdo ir socialinius tinklus: „Bet kur prisėsti ant žolės ir kam tiek takų pridaryta?“.

Lukiškių aikštėje lankosi ir jaunimas, ir senjorai. „Čia mes daug išvaikščiojom ir anais laikais, ir dabar. Dabar tikrai gražiau, tik šitie suoliukai nepatogūs, norėtųsi atsiremti“, – sakė senjorės Daina ir Genia. Jos tikisi, kad jie bus pakeisti.

Dar svarsto, už kurį memorialą balsuoti

Šiuo metų žmonės kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį Lukiškių aikštės memorialo projektą. Balsavimui pateikti 5 pasiūlymai. Balsavimas tęsis iki lapkričio 19 d.

Daugelis kalbintų vilniečių dar nebalsavo už patikusį projektą: vieni dar neišsirinko, kiti net nežino, kur toks balsavimas vyksta.

„Man visi penki pasiūlymai kaip ir gerai atrodo, net nežinau, už kurį balsuoti. Manau, nei vienas iš jų vaizdo nesugadins“, – komentavo Laura. „Svarstome tarp dviejų pasiūlymų. Galvoju, kad tai neturi būti toks akivaizdus, primityvus memorialas. Turėtų būti toks, kuris verstų lankytojus pagalvoti“, – teigė Robertas.

Balsavimas vyksta Vyriausybės administruojamoje e.pilietis platformoje, kuri pasiekiama interneto puslapyje www.lukiskiuaikste.lt. Pasiūlymus Lukiškių aikštės memorialui galima išsamiai apžiūrėti Lukiškių aikštėje įrengtuose specialiuose stenduose arba www.cac.lt/lt/lukiskiu/. Balsuoti galima ir bibliotekose, kur yra nemokama prieiga prie interneto.