Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kur perkate braškes: turguje ar parduotuvėje?

Braškės viename didžiausių prekybos centrų

„Kalba vilniečiai“ aplankė vieną sostinės turgaviečių ir palygino braškių kainas su kainomis, kurias siūlo didieji prekybos centrai. O kur pavasario gėrybes perkate Jūs?

Aplankius Vilniuje esantį Karoliniškių turgų, braškių kainos svyravo nuo 3 iki 3,50 eurų už kilogramą, kuomet viename didžiausių Lietuvos prekybos centrų braškių kilogramo kaina siekė 4,76 eur. ar net 7,48 eur.

Skiriasi ne tik kainos

Uogų mėgėjai neturėtų apsigauti galvodami, jog turguje ir prekybos centre pardavinėjamos braškės skiriasi tik kaina. Kaip tikino Karoliniškių turguje dirbanti prekybininkė Vilma, šiuo metu gyventojai turgavietėse gali rasti tik iš Graikijos atvežtas braškes, o prekybos centruose – iš Ispanijos. Anot Vilmos, kuri turguje dirba jau antrą sezoną, aktualiausias ir labiausiai rūpimas pirkėjams klausimas: uogų kilmės šalis. „Nors daugelis galvoja, jog prekiaujame iš Lenkijos atvežtomis gėrybėmis, visgi turiu pripažinti, jog lenkiškai produkcijai yra dar tikrai per anksti. Šios šalies uogomis turėtume pradėti prekiauti tik už gero mėnesio.“

Lietuviškos braškės praėjusį sezoną stebino

Nors lietuviškų braškių pirkėjams dar ir teks kiek palaukti, tačiau uogų augintojai nemano, jog pirmasis prekyboje pasirodęs derlius savo kaina labai skirsis nuo praėjusių metų. Karoliniškių turgavietės prekybininkės įsitikinusios, jog šių metų lietuviškų braškių kaina, kaip ir kasmet, sukels dideles aistras ir diskusijas ne tik tarp uogų pirkėjų, bet ir tarp lenkiška produkcija prekiaujančių prekiautojų. Praėję metai buvo ypač gausūs nepasitenkinimų ir priekaištų, nes pirmųjų braškių kaina turgavietėse siekė net iki 20 eur. už kilogramą.

Maisto saugos inspektoriai skatina neapsigauti

Redakcijos kalbinta maisto produktų inspektorė Adelė Maziliauskienė braškių mėgėjus ragina būti sąmoningais renkantis uogas, nesvarbu, ar tai yra daroma turgavietėje ar prekybos centre. Anot pašnekovės, pirkėjai privalo prieš perkant uogas jas atidžiai apžiūrėti: ar uogose nėra pelėsio, ar jos nesupuvusios, ar jų lapeliai žali ir ar jos neskleidžia keisto kvapo. Svarbiausia, jog prieš įsigyjant uogas turguje, pirkėjai patikrintų, ar uogų pakuotė yra pažymėta specialia ženklinimo etikete, kurioje nurodyta ne tik braškių kaina, bet ir kilmės šalis. Maisto produktų inspektorė primena, jog klientai gali aptikti vietų, kuriose jau ir dabar yra pardavinėjamos lietuviškos ar lenkiškos braškės, tačiau akivaizdu, jog šios gėrybės yra užaugintos po specialia danga.

Braškių derlius Karoliniškių turgavietėje