Naudinga žinoti Rajono problema

Kur Vilniuje siaučia daugiausia vagių ir plėšikų?

Ar žinote, kuriose Vilniaus vietose yra užfiksuota daugiausia žmonių apiplėšimų ar automobilių vagysčių? Ir kurias gatves tamsiu paros metu vertėtų aplenkti? „Kalba vilniečiai“ apžvelgė sostinės rajonų saugumą.

Sąrašo viršus nesikeičia

Policijos atstovai nėra linkę išskirti saugiausių ir nesaugiausių miesto rajonų, dėl nepagrįstai skleidžiamų ir platinamų stereotipų. Visgi tarp vilniečių paplitusios kalbos, jog Naujininkai yra vienas nesaugiausių Vilniaus rajonų. Ten gausu apiplėšimų, prekybos psichotropinėmis medžiagomis ir žmonių užpuolimų. Tą liudija ir statistika – per praėjusį mėnesį daugiausia vagysčių buvo užfiksuota Naujininkuose. Pagal viešai prieinamą informaciją ten buvo nustatyti 84 tokios nusikalstamos veikos atvejai.

Antroje ir trečioje vietoje rikiuojasi Žirmūnai bei Karoliniškės. Šiuose rajonuose atitinkamai buvo užfiksuoti 59 ir 36 vagystės (ir plėšimų) atvejai. Tiesa, minimi rajonai ir saugumas juose vilniečiams nėra naujiena, nes panašios tendencijos vyrauja jau kelerius metus.

Į saugumo Vilniaus rajonuose piramidės vidurį galima įrašyti Naujamiestį, Fabijoniškes ir Šnipiškes. Šiose zonose praėjusį mėnesį, lyginant su Naujininkais, įvykdyta kone trečdaliu mažiau nusikalstamų veikų. Naujamiestyje – 34, Fabijoniškėse – 24, Šnipiškėse – 22.

Dalį paskutinio vasaros ir rugsėjo mėnesių, vieni saugiausių rajonų, pagal užfiksuotų vagysčių ir apiplėšimų skaičių tapo Antakalnis, Viršuliškės ir Pašilaičiai. Juose policijos pareigūnai užregistravo – 10, 8 ir 7 vagysčių atvejus.

Vagysčių skaičius mažėja

Remiantis Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, nuo rugpjūčio 12-os dienos visame Vilniaus rajone buvo įvykdytos 405 nusikalstamos veikos, apibūdinamos vagystėmis iš automobilių, gyvenamųjų patalpų bei žmonių apiplėšimais.

Visgi, reiktų pasidžiaugti, jog lyginant su praėjusiais metais, nusikalstamumo skaičiai visame Vilniaus mieste mažėja. 2018 metais (rugpjūčio 12 – rugsėjo 12) vagysčių Vilniuje buvo užfiksuota 168 daugiau nei tuo pačiu metu 2019-aisiais, net 573.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog nusikalstamumo tendencijos Vilniuje nesiskiria ir nuo kitų miestų. Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose bent ketverius metus iš eilės vyrauja užfiksuotų vagysčių mažėjimo tendencija.

Specialistai ragina neprarasti budrumo

Apsaugos įmonės „Mano Sauga“ vadovas Gediminas Jankauskas skatina ir pačius gyventojus nepamiršti savo saugumo: „Pirmiausia, patys žmonės turėtų neprarasti sąmoningumo ir savisaugos jausmo“.

„Jei kalbame apie vagystes iš namų ar butų, gyventojai palikdami namus turėtų atlikti visus saugumo užtikrinimui būtinus veiksmus: uždaryti visus langus, balkono arba terasos duris, taip pat netinkamoje vietoje nepalikti akį traukiančių daiktų. Tai gali būti dviratis, paliktas balkone, ar ant palangės padėtas kompiuteris. Nevalia palikti nieko tokio, ką kitas žmogus galėtų pamatyti pro langą, jį išdaužti ir pasiimti paliktą vertingą daiktą“.

Jankauskas taip pat pabrėžia ir apsaugos sistemų naudą. Jei name įrengta apsaugos sistema ir signalizacija, būtina nepamiršti jos įjungti. Ji ne tik išgąsdins vagis, bet ir perspės kaimynus apie tykantį pavojų. Apsaugos sistema reaguoja į visus pavojaus signalus ir perduoda informaciją saugos tarnyboms, kurios savo ruožtu operatyviai reaguoja į kiekvieną iškvietimą. Pastebėję įrengtas kameras ar signalizaciją name, vagys keičia savo planus ir renkasi tuos namus, kurie nėra apsaugoti.

„Jei jūsų namo, daugiabučio laiptinės ar kiemo teritorija yra stebima 24 val. per parą, vaizdas kokybiškai matomas net ir tamsiu paros metu, tai ne tik gali padėti atbaidyti potencialius plėšikus, bet net ir įvykus apiplėšimui padėti nustatyti nusikaltėlio tapatybę“, – teigia „Mano sauga“ vadovas.