Kalba gyventojai

Kurią dainą Vilniui skiria grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“?

Nuotr. Ignas Avižinis
Nuotr. Ignas Avižinis

Jų dainų tekstai priverčia nusišypsoti net ir pačius rimčiausius klausytojus, o jaunimas tiesiog dūksta jų koncertuose. Su daina „Į Venesuelą“ išgarsėjusi grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ džiugina savo gerbėjus teatrališkais pasirodymais. O kokį vaidmenį jų gyvenime atlieka Vilnius? Apie tai „Kalba vilniečiai“ skaitytojams pasakoja grupės nariai Martynas Enčius ir Antanas Ruzgas.

Kuris iš jūsų grupės narių yra tikras vilnietis?

Martynas: Pats tikriausias – Juozas, nes ilgiausiai Vilniuje gyvena. Jis čia gimęs, puikiai žino Vilniaus krašto istoriją, žymias vietas.

Galbūt prisimenate pirmą dieną Vilniuje? Kokia ji buvo?

Antanas: Kažkada tėvai nuvežė į Gariūnų turgavietę. Nepamenu beveik nieko, pamenu tik tiek, kad tada pirmą kartą paragavau kebabo.

Savo dainų tekstuose įpinate nemažai Lietuvos miestų pavadinimų. Kurią savo dainą skirtumėte vilniečiams?

Martynas: Kaip tik neseniai sukūrėme dainą „Vilniaus tvanas“. Nors paskatino pastarosios vasarinės liūtys, bet, plačiąja prasme, tai daina apie kultūrinį, tautinį ir visokį kitokį Vilniaus „balaganą“.

Antanas: „Žilvitis“, nes daina paremta tikrais faktais apie Vilniaus merginas.

Kur jus „pagauna“ įkvėpimas? Galbūt yra daina, gimusi vaikštant Vilniaus gatvėmis?

Martynas: Man, pavyzdžiui, patinka einant gatve skaityti visokius užrašus, skelbimus arba prisiartinus prie žmonių iš nugaros klausytis jų pokalbių. Taip nemažai dainų ir atsiranda.

Per vieną „Kultūros naktį“ esate surengę koncertą ant statybinių pastolių. Kokioje dar neįprastoje vietoje esate koncertavę?

Martynas: Esam groję pakabinti ant medžių, Vilniaus oro uoste, laive, Kinijoj grojom cirko arenoje, netgi kartą grojom sunkiosios muzikos festivalyje „Velnio akmuo“.

Nuotr. Ignas Avižinis
Nuotr. Ignas Avižinis

Jei Jūsų paprašytų surengti ekskursiją Vilniuje, kur nusivestumėte savo svečią?

Martynas: Paprašyčiau Juozo, kad pavedžiotų svečią, o aš per tą laiką nupirkčiau ką nors vakarui atsigert.

Antanas: Į mūsų studiją, aišku.

Išvardinkite Vilniaus vietas, renginius, parodas, kuriuos rekomenduotumėte aplankyti.

Martynas: Festivaliai „Sirenos“, „Kino pavasaris“, „Sostinės dienos“, Gedimino kalnas ir mūsų studija, kai mes repetuojam.

Antanas: Niekur nesilankau, tai nežinau, man namie geriausia vieta.

Ačiū už pokalbį!

Kviečiame į artimiausius grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertus: šį šeštadienį – Druskininkų „Kolonadoje“, Lapkričio 3 d. – Pramogų salėje „Vakaris“ Vilniuje ir Lapkričio 6 d. – Birštone, „Vytautas mineral SPA“.