Kalba ekspertai

Kuriame Vilniaus rajone dažniausiai stringa liftai?

Liftais yra saugu naudotis iki 25 metų. Jei jūsų daugiabučio keltuvui yra daugiau metų, verta pradėti galvoti apie jo keitimą.

Kiekvienas iš mūsų pažįstame žmonių, bijančių užstrigti keltuve. Deja, tai neišvengiama. Klausiame ekspertų, kaip dažnai tenka gelbėti lifte užstrigusius gyventojus.

„Liftų saugaus naudojimo resursas yra iki 25 metų. Artėjant šiam laikotarpiui gyventojams reikėtų susirūpinti dėl lifto keitimo nauju arba kapitalinio remonto“, – pataria liftus prižiūrinčios įmonės „Baltijos liftai“ generalinis direktorius Jevgenijus Vasiljevas. Tarp šios įmonės prižiūrimų liftų yra tokių, kurių amžius viršija net 50 metų. Vienas seniausių keltuvų įrengtas Žirmūnų g. 57-jame name.

Anot J. Vasiljevo, liftai sensta, bet jų modernizacijos tempai, deja, yra itin lėti: „Situacija kasmet blogėja. Todėl nenuostabu, kad valstybės akredituoti inspektoriai kasmet stabdo ir draudžia eksploatuoti vis daugiau liftų. Jei padėtis nesikeis, problema tik aštrės, liftai bus stabdomi, kils gyventojų nepasitenkinimas, nes neveikiant keltuvams teks į namus laipioti laiptais.“

Remiantis įmonės „Baltijos liftai“ pateiktais duomenimis, dažniausiai avarinę tarnybą dėl užstrigusių liftų kviečia  Karoliniškių gyventojai. Čia per praėjusius metus lifte užstrigo 222 žmonės. Žirmūnų daugiabučiuose kiek mažiau – 122 gyventojai. Dar mažiau, 88 žmonės, strigo Lazdynų daugiabučiuose. Tai liftų priežiūros specialistų nestebina, nes šiuose rajonuose yra nemažai senos statybos namų su liftais, kurių amžius viršija 25 metus. Su šia problema rečiausiai susiduria Lazdynėlių, Pilaitės, Antakalnio ir Saulėtekio gyventojai. Čia avarinė tarnyba kviesta rečiausiai.

Specialistai pataria, jei jūsų namo liftas jau skaičiuoja 25 metus ar net daugiau, apsvarstykite su kaimynais lifto keitimo alternatyvą. Senąjį keltuvą keisti nauju yra 15 procentų pigiau nei atlikti darbus etapais. Be to, ekspertai įspėja, kad atliekant lifto dalinį modernizavimą nėra garantijos, kad kitą dieną nesuges dar nekeistas mazgas ir liftu vėl nebus galima bus naudotis.