Naudinga žinoti

Lietuvos nacionalinis muziejus pristatė naujus virtualius turus

Praėjusį mėnesį minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos nacionalinis muziejus lankytojams pristatė du naujai sukurtus virtualius turus po Gedimino pilies bokštą ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją. Nors orai vis labiau primena tikrąją vasarą ir daugiau laiko praleidžiame gryname ore, tačiau lietingų dienų netrūksta ir „Kalba vilniečiai“ redakcija siūlo aplankyti turus tiesiai iš savo namų.

Jau pirmo karantino metu muziejininkams buvo kilusi idėja sukurti virtualų turą po Gedimino pilies bokštą ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją, kad žmonės galėtų pasivaikščioti po muziejų neišeinant iš namų. Galiausiai šių metų gegužę pavyko projektą įgyvendinti ir visuomenei pristatyti du virtualius turus.

Interaktyvių pasivaikščiojimų metu galėsite pamatyti videoreportažus, 3D technologijos pagalba suskaitmenintus muziejaus eksponatus ir pan.

Įdomu ir tai, kad keletas turo vietų yra pritaikytos turintiems specialius virtualios realybės akinius, padėsiančius pasijausti taip, kad iš tikrųjų vaikščiotumėte po muziejų.

Virtualų turą po Gedimino pilies bokštą ir apžvalgos aikštelę rasite čia: https://lnm.lt/360pilis/lt

Virtualų turą po Vilniaus gynybinės sienos bastėją rasite čia: https://lnm.lt/360basteja/lt